Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

103 Adet Hapı Sattılar!

Girne’de bir şahsın tasarrufunda bulunan 247 uyuşturucu hap olayıyla ilgili tutuklanan üç zanlı, 350 adet olarak ithal ettikleri hapların kayıp olan kısmıyla ilgili polise itirafta bulundu. Girne’de, 9 Mart tarihinde 19 Mayıs Caddesi üzerinde, şüpheli görülen Serkan Can’ın üzerinde ve eşyalarında narkotik ekipleri tarafından yapılan kontrolde toplam 247 adet uyuşturucu madde içeren hapın ele geçirilmesi […]

103 Adet Hapı Sattılar!
14 Mart 2018 - 12:25 'de eklendi.

Girne’de bir şahsın tasarrufunda bulunan 247 uyuşturucu hap olayıyla ilgili tutuklanan üç zanlı, 350 adet olarak ithal ettikleri hapların kayıp olan kısmıyla ilgili polise itirafta bulundu.

Girne’de, 9 Mart tarihinde 19 Mayıs Caddesi üzerinde, şüpheli görülen Serkan Can’ın üzerinde ve eşyalarında narkotik ekipleri tarafından yapılan kontrolde toplam 247 adet uyuşturucu madde içeren hapın ele geçirilmesi ile genişletilen soruşturmada tutuklanan Mustafa Şimşek ve Hasan Nalbant aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Aleyhlerinde alınan 3 günlük tutukluluğun ardından zanlılar ek süre talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek zanlıların 8’er gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

103 adet hapı sattılar.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İbrahim Atabek, mahkemedeki ifadesinde 19 Mayıs Caddesi üzerinde narkotik ekipleri tarafından şüpheli görülen zanlı Serkan Can’ın üzerinde kontrol yapıldığını, yapılan kontrolde zanlının tasarrufunda toplam 247 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını, zanlının da suçüstü hali gereği tutuklanan kaydetti.

Atabek, yapılan soruşturmada olayla bağlantısı olduğu tespit edilen Mustafa Şimşek ve Hasan Nalbant’ın da tutuklandığını belirtti.

Alınan tutukluluk süresinde zanlıların suçlarını itiraf ettiğini belirten Atabek, konu uyuşturucu hapların 7 Mart tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan KKTC’ye 350 adet olarak zanlı Hasan Nalbant tarafından getirildiğinin tespit edildiğini söyledi.

8 gün daha tutukluluk alındı.

Polis memuru İbrahim Atabek, olayla ilgili soruşturmanın henüz devam ettiğini belirterek, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 8’er gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER