Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

ELAM’dan Cenevre’deki görüşmelere protesto

Ulusal Halk Cephesi (ELAM)’ın, dün akşam, Cenevre’de gerçekleşmekte olan prosedür aleyhine  Güney Kıbrıs’taki Yunanistan Büyükelçiliği karşısında bir protesto etkinliği düzenlediği haber verildi. Protesto etkinliğine 150 civarında ELAM üyesinin katıldığını yazan Simerini, protestonun barışçıl olduğunu ve protestoya büyük miktarda polis gücünün de eşlik ettiğini kaydetti. Ellerinde Yunan bayrakları tutan ELAM üyelerinin “Kıbrıs-Ege Tek Cephe” şeklinde sloganlar […]

ELAM’dan Cenevre’deki görüşmelere protesto
10 Ocak 2017 - 15:26 'de eklendi.

Ulusal Halk Cephesi (ELAM)’ın, dün akşam, Cenevre’de gerçekleşmekte olan prosedür aleyhine  Güney Kıbrıs’taki Yunanistan Büyükelçiliği karşısında bir protesto etkinliği düzenlediği haber verildi.

Protesto etkinliğine 150 civarında ELAM üyesinin katıldığını yazan Simerini, protestonun barışçıl olduğunu ve protestoya büyük miktarda polis gücünün de eşlik ettiğini kaydetti.

Ellerinde Yunan bayrakları tutan ELAM üyelerinin “Kıbrıs-Ege Tek Cephe” şeklinde sloganlar attıklarını kaydeden gazete, ELAM’ın yaptığı açıklamada “Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in, kırmızı çizgilere rağmen, Türk taleplerine boyun eğip, beşli konferansı aynı zamanda Kıbrıs Cumhuriyeti’nin orada bulunmamasını ve Kıbrıs Rum toplumuna indirgenmelerini kabul ederek, Cenevre’ye gittiğini” kaydetti.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER