Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

Kantara Yarışının Zaferi Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı’nın

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı dün Kantara’da yapıldı. Yarışı, Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı ikilisi kazandı. Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayağı, Kaplıca-Kantara arasındaki yolda hazırlanan 2.7 kilometrelik etapta yapıldı. 14 yarışmacının start aldığı yarışta Mitsubishi Lancer Evo 6 ile yarışan Mehmet […]

Kantara Yarışının Zaferi Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı’nın
29 Mayıs 2017 - 10:56 'de eklendi.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı dün Kantara’da yapıldı. Yarışı, Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı ikilisi kazandı.

Şeker Sigorta 2017 KKTC Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayağı, Kaplıca-Kantara arasındaki yolda hazırlanan 2.7 kilometrelik etapta yapıldı. 14 yarışmacının start aldığı yarışta Mitsubishi Lancer Evo 6 ile yarışan Mehmet Çocuk-Melih Pastırmacı ikilisi elde ettikleri 1:48,581’lik derece ile birinciliği alırken, son şampiyon Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi Mitsubishi Lancer Evo 5 araçları ile sadece 0,144 saniye fark ile ikinci oldu. Mitsubishi Lancer Evo 7 ile yarışan Hasan Reyhan ise üçüncülüğün sahibi oldu. Bu üçlü aynı zamanda E2 sınıfında da ilk üçü oluşturdular.

NEU Drift Team pilotlarının da gösteri sürüşü sergilediği yarışta günün en iyi dördüncü derecesini elde eden Doğa Koyuncu E4 sınıfında birinci olmayı başardı. E4 sınıfında Koyuncu’yu Eray Özvurulmuş-İzer Özvurulmuş ikilisi takip ederken, üçüncü Ahmet Debreli-Tunç Derebey ikilisi oldu. Ön çeker araçların yarıştığı E3 sınıfında ise birinci Kemal Topcuoğlu-Orçun Yırık ikilisi oldu. İkinciliği Seren Özgürlü elde etti. S2 sınıfında yalnız yarışan Grigoris Argyrou-Methodios Argyrou ikilisi birincilik kupasını aldı.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER