Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

Kıbrıslı Türklere Güneyde 15 Ayda 7 Faili Meçhul Saldırı

Politis gazetesi, Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere yönelik saldırılar ve konu hakkında gelişmelere ilişkin bir habere geniş yer verdi. Gazete: “Beyinsizleri Kim Toplayacak? – Son 15 Ayda Kıbrıslı Türklere Yönelik 7 Saldırı” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından geniş yer verdiği haberinde, son 15 ayda Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere yönelik toplam 7 saldırı olayı gerçekleştirildiğini yazdı. […]

Kıbrıslı Türklere Güneyde 15 Ayda 7 Faili Meçhul Saldırı
11 Şubat 2017 - 12:26 'de eklendi.

Politis gazetesi, Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere yönelik saldırılar ve konu hakkında gelişmelere ilişkin bir habere geniş yer verdi.

Gazete: “Beyinsizleri Kim Toplayacak? – Son 15 Ayda Kıbrıslı Türklere Yönelik 7 Saldırı” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından geniş yer verdiği haberinde, son 15 ayda Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere yönelik toplam 7 saldırı olayı gerçekleştirildiğini yazdı.

Haberinde bu olaylara tek tek değinen gazete, yedi saldırı olayından beşinde faillerin tespit edilemediğini, 2015 yılında gerçekleşen bir olayda ise 16 lise öğrencisinin mahkemeye sevk edildiklerini yazdı.

Saldırı olaylarından birinde ise saldırgana ait genetik bulgu elde edildiğini ve yakın zamanda bir şahıs hakkında tutuklama emrinin çıkarılmasının beklendiğini belirten gazete, konuya ilişkin Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis’in dün açıklamada bulunduğunu aktardı.

“Garantörlük tezini güçlendiriyor”

Hristodulidis katıldığı radyo programında, Kıbrıslı Türklere yönelik bu tür saldırıların “Kıbrıs Türk tarafının Türkiye’nin garantörlüğünün gerekliliği tezini güçlendirdiğini” iddia ederek, Rum hükümeti olarak bu olayları şiddetli şekilde kınadıklarını belirtti.

Hristodulidis ayrıca, Kıbrıs Rum polisinin verilerine göre Kıbrıslı Türklere yönelik saldırıların sayısının 7 olduğunu öne sürdü.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER