Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

Kundaklama zanlıları 8 gün daha içerdeler..

Mağusa’da, 19 Haziran tarihinde “David’s People Bistro-Cafe” isimli iş yerinin kundaklanması ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Gürbüz Karagöz, Durmuş Doğan ve azmettirici oldu ileri sürülen zanlı Bülent Çabas, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “Kundaklama” suçlamasıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Karagöz, Doğan ve Çabas’ın tutukluluk süreleri 7’şer gün […]

Kundaklama zanlıları 8 gün daha içerdeler..
12 Temmuz 2018 - 10:04 'de eklendi.

Mağusa’da, 19 Haziran tarihinde “David’s People Bistro-Cafe” isimli iş yerinin kundaklanması ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Gürbüz Karagöz, Durmuş Doğan ve azmettirici oldu ileri sürülen zanlı Bülent Çabas, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “Kundaklama” suçlamasıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Karagöz, Doğan ve Çabas’ın tutukluluk süreleri 7’şer gün daha uzatıldı.

Tahkikat devam ediyor

Meselenin soruşturmasını yürütülen Polis Çavuşu Eren Erdelhan, 19 Haziran tarihinde saat 03:45 raddelerinde İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren “David’s People Bistro-Cafe” isimli iş yerinin yanıcı madde döküldükten sonra ateşe verilerek kundaklandığını anımsattı. Erdelhan, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikat kapsamında incelenen kamera görüntülerinde zanlı Gürbüz Karagöz ile Durmuş Doğan’ın konu bölgede PT 471 plakalı kırmızı renk bir motosiklet ile şüpheli bir şekilde dolaştığının tespit edildiğini belirtti.

Erdelhan, zanlı Karagöz ile Doğan’ın 30 Haziran tarihinde şubeye celp edildiğini söyleyerek, zanlı Karagöz’ün mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini ve zanlı Doğan ile işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini açıkladı. Zanlı Gürbüz Karagöz’ün

1 Temmuz tarihinde ikinci bir gönüllü ifade verdiğini belirten Erdelhan, konu ifadede zanlı Bülent Çabas’ın, üvey babası zanlı Durmuş Doğan’a 10 bin TL para verip konu iş yerini yakması hususunda teşvikte bulunduğunu itiraf ettiğini açıkladı.

Alınan bu bilgi ışığında zanlı Çabas’ın 1 Temmuz tarihinde tutuklandığını belirten Erdelhan, zanlı Çabas’ın, itiraf nitelikli olmamakla birlikte zanlı Karagöz ile Doğan’ı tanıdığına dair bir gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Telefon dökümleri ve kamera görüntüleri inceleniyor

Polis Çavuşu Erdelhan, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın genişlediğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak telefon dökümleri ile kamera görüntülerinin incelenmesine devam edildiğini belirten Erdelhan, başka zanlıların da çıkma ihtimalinin olduğunu ifade etti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Erdelhan, her 3 zanlının da 8’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER