Reklamı kapat

Reklamı kapat
Kıbrıs Web Haber

YEMEN’DE DİFTERİ SALGININDA ÖLÜ SAYISI 94’E YÜKSELDİ

Yemen’de difteri salgını nedeniyle geçen ekim ayından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 94’e yükseldiği bildirildi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Yemen Temsilciliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, ülkedeki 23 ilin 20’sinde bin 800 şüpheli difteri vakası tespit edildi. Açıklamada, salgının en çok başkent Sana, İbb ile El-Hudeyde illerinde görüldüğü ve ekim ayından bu yana hayatını kaybedenlerin […]

YEMEN’DE DİFTERİ SALGININDA ÖLÜ SAYISI 94’E YÜKSELDİ
26 Mayıs 2018 - 11:12 'de eklendi.

Yemen’de difteri salgını nedeniyle geçen ekim ayından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 94’e yükseldiği bildirildi.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Yemen Temsilciliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, ülkedeki 23 ilin 20’sinde bin 800 şüpheli difteri vakası tespit edildi.
Açıklamada, salgının en çok başkent Sana, İbb ile El-Hudeyde illerinde görüldüğü ve ekim ayından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 94’e çıktığı bilgisi verildi.
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin desteklediği meşru hükümet ile Husiler arasında yaklaşık 3 yıldır şiddetli çatışmaların yaşandığı Yemen, difterinin yanı sıra kolera salgınıyla da mücadele ediyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER