Pet Shop

 • DOLAR
  %0,30
 • EURO
  %0,24
 • ALTIN
  %-0,84
 • BIST
  %0,98

40 vatandaşlık iptali daha yargıya taşındı!

UBP-DP Azınlık Hükümeti’nin yasaya aykırı şekilde verdiği koşullu vatandaşlıklar, CTP tarafından yargıya taşınmaya devam ediyor.

Daha önceki başvuru ile 18 kişinin koşullu vatandaşlık almasının iptalini sağlayan CTP, bugün de 40 yeni vatandaşlığın daha koşullu verildiğini tespit ederek Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurdu. CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, bu sabah koşullu vatandaşlıkların iptali için yeniden mahkemeye gittiklerini, çünkü hükümetin ısrarla yasadışı icraatlarına devam ettiğini söyledi. Hükümetin yasaya aykırı uygulamalarına artık bir son vermesi gerektiğini vurgulayan Talat, aksi taktirde mahkemeye başvurmaya devam edeceklerini belirtti.

HÜKÜMET YASALARA UYMUYOR

Hukukun üstünlüğünün olduğu bir ülkede yaşamak istediklerinin altını çizen CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, “Ülkeyi babasının malı gibi yöneten bu azınlık hükümetine artık tahammülümüz kalmadı. Sadece bizim değil Kıbrıs Türk halkının da kalmadı” dedi. UBP-DP Azınlık Hükümetinin gün aşırı yasalara aykırı kararlarının ortaya çıktığını dile getiren Talat, hükümetin duyarlılık göstermesi halinde ülke olarak daha iyi bir yere gidilebileceğini söyledi. Hükümetin kendi siyasi görüşüne göre kararlar alabileceğini ve CTP’nin de buna itiraz hakkının olduğunu ifade eden Talat, bu yapılan uygulamaların yasalara tamamen aykırı olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı