• DOLAR
  8,4567
  %0,02
 • EURO
  10,2682
  %-0,03
 • ALTIN
  503,19
  %0,42
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Araçların evrak eksiği de takip edilecek”

“Araçların evrak eksiği de takip edilecek”

Türkiye’nin finanse ettiği ve ilk etapta Lefkoşa ile Girne’de toplam 892 kameranın yerleştirileceği Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi, gerekli kaynak sağlanır sağlanmaz, projeleri hazır olan diğer ilçelerde de kurulacak.

Montajına Girne’de başlanan kameraların 638’inin Lefkoşa’da, 254’inin ise Girne’de kurulacağını kaydeden Şanılıdağ, iki ilçede toplam 158 kamera direği bulunduğunu, bunların 98’inin Lefkoşa’da, 58’inin de Girne’de olduğunu söyledi.

Erdal Şanlıdağ, kent güvenlik sisteminin, sadece kamerayla şehrin izlenmesi değil, o kameralarla şehrin elektronik olarak denetlenmesi anlamına da geleceğine işaret ediyor.

“Bizim hem şehri gözetleyen, hem de elektronik olarak denetleyen bir sistemimiz olacak. Sistem seyir halindeki araçların plakalarını alıp, o aracın yolda gidebilmesi için gereken evraklara haiz mi değil mi analizi yapacak seviyede olacak. Aracın hırsızlık olup olmadığı, aranıp aranmadığı canlı olarak kontrol edilebilecek. Sistem modüler bir sistemdir. Trafik sinyalizasyonları bu sisteme entegre olacak seviyeye gelirse, oturduğumuz noktada da trafik ışıklarına komut verip, suçluyu yakalayabilmek için trafiğin akışını da değiştirebileceğiz”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan canlı olarak seyrüsefer, araç muayene ve sigorta gibi motorlu araca ilişkin tüm bilgilere online ulaşabildiklerine işaret eden Şanlıdağ, “Kameralar aracılığıyla araçların plakaları taranıp, otomatik olarak bu bilgileri kontrol edecek. Denetimi geçemeyenlere otomatik ceza kesilecek. Yani kameralar aracılığıyla trafik denetimi yapılacak ve evrağı eksik araba trafiğe çıktığı anda cezalandırılacak”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
araç takip bbg

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM