Başbakan Tatar, Manavoğlu ve Soyalan’ı kabul ederek görüştü..Tatar: Ülkemizde en fazla polis teşkilatına güven duyuluyor

Başbakan Tatar, Manavoğlu ve Soyalan’ı kabul ederek görüştü..Tatar: Ülkemizde en fazla polis teşkilatına güven duyuluyor


Başbakan Ersin Tatar, emekliye ayrılan Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu ile yeni atanan Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı kabul etti.

 

Kabulde konuşan Manavoğlu, mesleğinde 38 yılı doldurduğunu ve bu akşam görevini devrederek, emekliye ayrılacağını söyleyerek, görev süresi içerisinde şahsına ve polis örgütüne yapılan destek ve yardımlarından dolayı Başbakan Ersin Tatar’a teşekkür etti.

 

Özellikle, Kovid-19 salgını dolayısıyla Bakanlar Kurulu’nun aldığı birçok kararın Polis örgütü tarafından denetlenerek kontrol edildiğini anlatan Manavoğlu, halkın bu zor süreci huzur içinde geçirmesinin sağlandığını kaydetti.

 

Manavoğlu, “Polis teşkilatımız halkımızın 24 saat huzur ve güven içerisinde yaşamını sürdürmesi için hizmet veren bir kurumdur. Şu anda en büyük eksiği de personel eksikliğidir” diyerek Başbakan Tatar’dan bu konuda destek talep etti.

 

Başbakan Ersin Tatar’da, Süleyman Manavoğlu’nu Polis teşkilatını verdiği hizmetlerden dolayı tebrik ederek, bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

 

Tatar, “Sizlerle çalışmak bizler için de önemliydi. Özellikle pandemi dolayısı ile çok yoğun çalıştık. Yakın istişare ve çeşitli Bakanlar Kurulu toplantılarında sizlerin de görüşlerini aldık. Alınan önlemler ve tedbirlerin halk paylaşılması noktasında bütün polis teşkilatının gösterdiği duyarlılık fevkalade önemliydi. Sizlerin şahsında bütün polis teşkilatına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Başbakan Tatar, gelecek olan yeni ekibe de başarılar dileyerek, bunun bir nöbet değişimi olduğunu kaydetti.

 

Polis teşkilatının güçlü bir teşkilat olduğunu, 1974’ten sonra daha da güçlenerek bugünlere geldiğini vurgulayan Başbakan, asayişin sağlanması ve güvenliğin korunması noktasında büyük çaba içerisinde olduğunu ifade etti.

 

Başbakan Tatar, ülkede en fazla Polis teşkilatına güven duyulduğunu da vurgulayarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en güzide teşkilatını güçlendirmek de görevleri olduğunu söyledi.

(BRT)

 Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-07-01 14:38:32
2020-07-01 14:35:39
2020-07-01 14:26:54