• DOLAR
  8,5294
  %0,65
 • EURO
  10,1245
  %0,84
 • ALTIN
  497,23
  %0,71
 • BIST
  1.412
  %-0,10
Çavoşoğlu; Tek Gayem UBP’ye ve Ülkeme Hizmet Etmek

Çavoşoğlu; Tek Gayem UBP’ye ve Ülkeme Hizmet Etmek

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Nazım Çavuşoğlu, genel Başkanlık döneminde konuşan değil daha çok icraatlarıyla anılan bir başkan olmayı hedeflediğini belirterek, tek derdinin UBP’ye ve ülkeye hizmet olduğunu kaydetti. Nazım Çavuşoğlu, basınla bir araya geldiği toplantıda manifestosunu açıkladı.

Manifestosunu genel hatlarıyla anlatan Çavuşoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularına yanıt vererek hem manifestonun ayrıntılarına girdi, hem de gündemle ilgili değerlendirmede bulundu. “Ciddi, güvenilir ve kriz çözen bir genel başkan” UBP’nin bugüne kadar kendine verdiği tüm görevleri başarıyla yerine getiren biri olduğunu, ciddi, güvenilir ve kriz çözen bir bakan olarak anıldığını vurgulayan Nazım Çavuşoğlu, UBP liderinin de bu özelliklere uygun biri olması gerektiğinin altını çizerek tüm bu özelliklerin kendisinde bulunduğunu kaydetti. Çavuşoğlu, tüm siyasi hayatı boyunca UBP’nin ilkelerini savunan ve doğru yoldan ayrılmamasına destek veren kişi olarak biriktirdiği tecrübe ve sadakatle Parti Genel Başkanı olmaya hazır olduğunun altını çizdi. “Devlet yönetimi ciddiyet ister, sizin katkılarınızla başaracağız” UBP üyelerine mesaj gönderdiği manifestosunda; devlet yönetiminin ciddiyet, disiplin, cesaretle krizleri çözme istediğine dikkat çeken Çavuşoğlu, “Sizin de katkılarınızla devlet yönetimine talibim… Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının refah seviyesinin artırılmasının ana hedefi olduğunu vurgulayan Nazım Çavuşoğlu, bunun için sürdürülebilir ve rekabet edebilir bir ekonomik yapının ve istikrarlı büyümesinin sağlanması gerektiğini kaydetti. Bu bilinçle UBP’ye liderlik etmekte kararlı olduğunu belirten Çavuşoğlu, istihdamı artırmak, sağlanan mali disiplini sürdürülebilir kılmanın ve bunun nasıl yapacağını iyi bilen ekonomiyi yaratmanın elzem olduğunu vurguladı.

“Dışa bağımlılığı azaltmak, yurt içi tasarrufları artırmak, tasarrufların yatırıma dönüşmesini sağlamak ve böylece makroekonomik istikrarı güçlendirmek gençlere bırakacağımız en önemli mirastır” diyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği maddi ve teknik destek önemlidir. Ülkemizde hedeflerimize ulaşmak adına yürütülen programların Türkiye gibi dünyada örnek alınan bir ülkenin desteğiyle ilerlemesi, hedeflenen amaca daha da kısa bir süre içinde ulaşılmanın da garantisi niteliğindedir.” Manifestodaki hedefler Stratejilerini anlattıktan sonra her alanla ilgili projelerine de manifestosunda yer veren Nazım Çavuşoğlu, “çevre dostu ekonomik kalınma”, “nitelikli ve çağdaş bir eğitim sistemi uygulama”, “bayındırlık ve ulaştırma alanında güçlendirilmiş altyapı”, “tarım ve hayvancılıkta reform”, “kooperatifçiliğin geliştirilmesi”, “sağlık altyapısının güçlendirilmesi”, “adanın geleceği olan bilişim eğitimin yoğunlaştırılması”, “pandemiden olumsuz etkilenen turizmin ayağa kalkması için alternatif turizm modellerinin hayata geçirilmesi”, “Maraş açılımının istikrar ve barışın sembolü olacak şekilde ileri götürülmesiyle” ilgili yapacaklarına ayrıntılı yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Küçük Kaymaklı’da intihar

Küçük Kaymaklı’da intihar

3 Haziran 2021, Küçük Kaymaklı’da intihar için yorumlar kapalı
Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

6 Haziran 2021, Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor için yorumlar kapalı
4 buçuk yıl hapis cezası

4 buçuk yıl hapis cezası

1 Haziran 2021, 4 buçuk yıl hapis cezası için yorumlar kapalı