Çek karşılıksız çıkınca olay polise yansıdı

Çek karşılıksız çıkınca olay polise yansıdı

Murat Aykol, emanetinde bulunan 100 bin TL’lik 4 çekten birini finans şiketinde kırdırarak, parayı çaldığı suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da Mart ayında meydana gelen “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Murat Aykol, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemde olay ile ilgili ifade veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Burçin Korgan, Lefkoşa’da ikamet eden zanlı Murat Aykol’un 2018 yılı Mart ayı içerisinde Abdurrahman Uluçınar’ın bozdurup parayı kendisine götürmesi için verdiği 4 adet 100 bin TL’lik çeklerden birini, bozdurduğunu ve tahsil ettiği parayı Uluçınar’a vermeyerek çaldığını belirtti. Korgan, zanlının kendisine bozdurması için emaner edilen çeklerden birini, Mağusa’da faaliyet gösteren WINWIN Finansa verildiğini anlattı.

Korgan, çekin karşılıksız çıktığını ve finans şirketinin şikayetçi olduğunu mahkemeye aktardı. Zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten Korgan, 100 bin TL meblağlı üç çekin ise halen arandığını, soruşturmanın selameti için zanlının iki gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen ifadeyi değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-04-24 13:25:31
2019-04-24 13:25:22
2019-04-24 13:24:17