Dünyaca ünlü sanatçı bu akşam Babylon’da!

Dünyaca ünlü sanatçı bu akşam Babylon’da!


Babylon’da bu akaşm (25 Eylül) bir insan ve hayvan konseri gerçekleşecek. Sanatatak‘ın B-Inspired serisinin ikinci konseri bu kez ilhamını 16. İstanbul Bienali‘nden alıyor.

Sanatatak 14 Aralık 2018 yılında Neşet Ertaş şarkılarından ilhamla 23 müzisyenin sahne aldığı farklı müzikal deneyimlerini Neşet Ertaş şarkılarına taşıdığı Neşet Edenler konserinden sonra bu kez ilhamını 16. İstanbul Bienali’nden alıyor.

Bienalin kavramsal çerçevesi olarak açıklanan Yedinci Kıta: Tekillikler, Göçler ve Kültürel Yeniden Tanımlamalar’dan esinlenen  Ayşegül Sönmez’in müzik küratörlüğündeki konser, Türkiye müziğindeki havyanlara adanıyor.

Konserin onur konuğu Yakuti köyünden Şaman geleneklerle şarkı söyleyen UUTAİ Olena.

Ayşegül Sönmez, B-İnspired serisinin ikinci konseriyle ilgili şunları söylüyor:

“Acaba 16. İstanbul Bieanali küratörü filozof Nicolas Bourriaud, bienalin kavramıyla ilgili  Benjamin’den alıntıladığı  “yitirilmiş” veya “alternatif” tarihlerin arkeolojilerine havyanlı şarkılarda rastlayabilir miyiz? Kültürümüze, ortak belleğimize ait türkülerimiz bize havyanlarla ilgili ne söyler? Antroposenik çağın havyanlı türküleri bu coğrafyayı ve insanını nasıl tarif eder? İşte bu ve bunun gibi pok çok soruya hayvanların zarafeti eşliğinde hayvanlarımız rehberliğinde yanıt arayacağız.”

Sahneye çıkacak sanatçılar şöyle:

UUTAİ Olena, Göksenin Blues Band, Volkan İncüvez, Güç Başar Gülle, Document1, Ağaçkakan, Kırkbinsinek, Deniz Türkali ve Debdebe.

Konserin afişi ise Yıldız Moran arşivinden. Türkiye’nin ilk kadın fotoğrafçısının, 1952 yılında Lizbon’da çektiği kare, insanın hayvanlar üzerinde kurduğu egemenliğe dair hem bir belge hem de hayvan haklarını savunan aktivist bir imge değerinde.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmine görkemli kadro!

Walt Disney Company ve FOX Networks yeni sezonu açtı!

‘2018 Türkiye Fair Play Ödülleri’ sahipleri belli oldu

Doctor B, hastaların hayatını değiştirmeye devam ediyor!

Bir Zamanlar Çukurova’da beklenen buluşma!

Hakan Ural’dan flaş ayrılık açıklaması!

Belçim Bilgin’den Beren Saat-Maga iddiasına yanıt!

Barış Arduç ve Onur Saylak karşı karşıya!

Acun Ilıcalı Exatlon Cup’da yarışacak Türk takımını açıkladı!

Savaşçı dizisinin yeni sezon tanıtımları yayınlandı!



Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-06-24 01:22:18
2020-06-24 01:09:45
location bateau,rent,boat,rental boat,boat rental, location,bateau,nice, location bateau nice, boat rent nice, boat rental nice: Hmm it appears like your sijte ate myy first comment
2020-06-24 01:09:02
2020-06-24 00:59:14