Edeh, tutuklu yargılanacak

Edeh, tutuklu yargılanacak


Mağusa’da ele geçirilen 809 adet Extacy ve 20 gram hintkeneviri ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Collins Tochukwu Edeh, teminat için dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ele geçirilen 809 adet Extacy türü uyuşturucu hap ve 20 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeler ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Collins Tochukwu Edeh hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan ve 2016 yılı Ekim ayından beri KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen zanlı Edeh tutuklu yargılanmak üzere 3 ayı geçmemek şartıyla cezaevine gönderildi.

Soruşturma tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru, 29 Ocak 2019 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Collins Tochukwu Edeh’in tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Ayni gün tespit edilen zanlı Edeh’in üzerinde yapılan aramada elinde tutmakta olduğu çanta içerisinde 19 adet Extacy türü uyuşturucu hap ve 1 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıklayan tahkikat memuru, zanlı Edeh’in tutuklandığını belirtti. Tahkikat memuru, ayni gün zanlı Edeh’in kalmakta olduğu oda içerisinde arama yapıldığını ifade ederek, yapılan aramada yurt odasının çeşitli yerlerinde toplam 790 adet Extacy hap ve toplam 19 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Tahkikat memuru ayrıca mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında zanlının 1 Ekim 2016 yılından beri KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin de tespit edildiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden tahkikat memuru, zanlının davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tochukwu edeh

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46