Erdoğan-Trump’tan ortak basın açıklaması - Kıbrıs Web Haber

Erdoğan-Trump’tan ortak basın açıklaması

Erdoğan-Trump’tan ortak basın açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Baş başa 1 saat 15 dakika görüşen iki lider, ardından gerçekleşen heyetler arası görüşmede Suriye, S-400 ve F-35 gibi birçok kritik konuyu ele aldı.

Erdoğan ve Trump, ABD’li senatörlerle de buluşarak sorularını yanıtladı.
İki Lider, daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Trump, Erdoğan’la açık sözlü ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Görüşmede ele alınan konulardan bir tanesinin Suriye’deki son durum olduğunu kaydeden Trump barış içerisinde bir Ortadoğu için ortakları ile yaptıkları işbirliği için Erdoğan’a teşekkür etti.
Konuşmasında S400 konusuna da değinen Trump, ‘S400 konusu zorluklar çıkarıyor, umarım S400 konusundaki sorunu çözeceğiz’ diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gündemde yer alan konulara ilişkin kapsamlı ve samimi ele aldıklarını belirterek ‘Köklü müttefiklik bağlarımıza uygun bir şekilde yeni bir sayfa açma konusunda kararlıyız’ dedi.
Erdoğan, İki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi konusunda da hemfikir olduklarını ifade etti.

ABD Temsilciler Meclisi’nde alınan kararların Türk milletini üzdüğünü Trump’a ilettiğini de kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “104 yıl önce savaş şartlarında yaşanmış bir meselede karar vericiler siyasetçiler değil, tarihçiler olmalıdır.” dedi
Erdoğan, Trump ile Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terör oluşumlarıyla mücadele konusunda karşılıklı iradelerini de teyit ettiklerini söyledi.

BRT/INT

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMNevşehir araç kiralama Nevşehir evden eve nakliyat Çıldır evden eve nakliyat Damal evden eve nakliyat Göle evden eve nakliyat Hanak evden eve nakliyat Posof evden eve nakliyat