Film gibi operasyon

Film gibi operasyon


Lefkoşa’da Cemal Alpcan, uyuşturucu suçundan tutuklandı. Polis, zanlıyı yakalamak için düzenlediği operasyonda silah kullanmak zorunda kaldı

Lefkoşa’da Dereboyu bölgesinde, Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Cemal Alpcan isimli kişi uyuşturucu suçundan tutuklandı. Zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polis memuru Halil Dümenci’nin mahkemedeki ifadesine göre, Cemal Alpcan’ın tasarrufunda uyuşturucu olduğu ve zanlının Mehmet Akif Caddesi’nde olduğu yönünde polise ihbarda bulunuldu.

İhbarı değerlendiren Narkotik ekipleri zanlıyı Mehmet Akif Caddesi’nde tespit ederek takibe aldı. Zanlı, Citroen’in önündeki trafik ışıklarında Narkotik ekibini fark edince paniğe kapıldı ve yeşil ışık yandığı sırada önündeki arabaya çarpıp, olay mahallinden uzaklaştı.

Polis, zanlıyı kısa süren bir takibin ardından tutukladı. Polis zanlıyı yakalamak için düzenlediği operasyonda silah kullanmak zorunda kaldı ve havaya 1 el ateş açarak zanlıya “dur” ihdarında bulundu.

Cemal Alpcan, polise gönüllü ifade verip suçunu kabul ederken tasarrufundaki 15 gram uyuşturucu maddeyi de polisten kaçarken yol kenarına attığını ifade etti. Söz konusu uyuşturucu madde, zanlının tarifi üzerine polis tarafından bulunarak emare alındı.

Polis memuru Dümenci, mahkemedeki ifadesinde olayla ilgili soruşturulacak şahıslar ve incelenecek kamera görüntülerinin olduğunu ayrıca uyuşturucunun nevi ve miktarının da belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Dümenci, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46