Girne Özgürada Lions Kulübü’nden bağış

Girne Özgürada Lions Kulübü’nden bağış


Girne ÖzgüradaLions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Ayaktan Tanı Merkezi’ndeki Enfeksiyon bölümüne yardımda bulundu.

Girne ÖzgüradaLions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bulunan Ayaktan Tanı Merkezi’nin Enfeksiyon Bölümü’ne yardımda bulundu.

Girne ÖzgüradaLions Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı Hande KayasalÇelikden, yılın ilk bağışını yaptıklarını söyleyerek diğer sivil toplum örgütlerinin de katkılarda bulunmalarını istedi. Çelikden, bölümün daha fazla şeye ihtiyacı olduğunu bildiklerini, bundan dolayı bir yerden başlamayı amaçladıklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ve Burhan Nalbantoğlu Başhekimi Adil Özyılkan da Enfeksiyon bölümüne giderek, yapılan yardıma teşekkür ettiler.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, anlamlı bir gün yaşadıklarını ifade ederek, Lions Kulübü’nün her zaman katkıları olduğunu vurguladı. Bakan Pilli 35 yıldır sağlık sektörünün içinde bulunduğunu ve özellikle bu dönem yapılan yardımların daha fazla olduğunu belirtti.

Sağlığa yapılan katkının hem çok anlamlı hem de çok kutsal aynı zamanda doğrudan insana yapılan katkılar olduğunu söyledi. Pilli, “Corona Virüsü” ve ileride karşılaşılabilecek diğer virüslere karşı bir Karantina Merkezi açmayı planladıklarını belirtti ve projenin çizim aşamasının tamamlandığını açıkladı.

Pilli, katkının azı çoğu olmadığını ve dolayısıyla bu tür kuruluşların katkı yapmaya devam etmesi dileğinde bulunarak, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin KKTC’nin varoluş mücadelesinden beridir insanlara hizmet verdiğini belirtti. Bakan Pilli sağlığın herkes için olduğuna da vurgu yaptı.

2019-2020 Girne ÖzgüradaLions Kulübü Dönem Başkanı Hande KayasalÇelikden, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bulunan Ayaktan Tanı Merkezi’nin Enfeksiyon Bölümü’ne 6 adet tansiyon aleti, 6 adet nabız ölçer, 1 adet masa takımı, 1 adet microdalga ve 1 adet çaydanlık bağışında bulunduklarını ifade etti.

Her ne kadar bölümün ihtiyaçlarını gideremeyecek olsalar da bir sivil toplum örgütü olarak bu konulardaki duyarlılıklarını göstermeyi amaçladıklarını söyleyen Çelikden, “İlk adımı attık ve devamını da diğer sivil toplum örgütlerinden bekliyoruz. Bizi kırmayan ve hep destek olan Sağlık Bakanımız Ali Pilli’ye de çok teşekkür ederiz” dedi.Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 
Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 10.220 üye

Gruba Katıl

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
 
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2 doktorun PCR test Sonuçları negatif!

2 doktorun PCR test Sonuçları negatif!

3 Nisan 2020, 2 doktorun PCR test Sonuçları negatif! için yorumlar kapalı
Londra – KKTC Uçuşları Doldu… KKTC Londra Temsilciliği: “Artık başvurular kabul edilmeyecek”

Londra – KKTC Uçuşları Doldu… KKTC Londra Temsilciliği: “Artık başvurular kabul edilmeyecek”

3 Nisan 2020, Londra – KKTC Uçuşları Doldu… KKTC Londra Temsilciliği: “Artık başvurular kabul edilmeyecek” için yorumlar kapalı
SONDAKİKA : THY 14 Büyükşehre seferleri iptal etti

SONDAKİKA : THY 14 Büyükşehre seferleri iptal etti

3 Nisan 2020, SONDAKİKA : THY 14 Büyükşehre seferleri iptal etti için yorumlar kapalı
2020-04-03 23:44:15
2020-04-03 23:33:48
2020-04-03 23:32:20
2020-04-03 23:28:56