Göçmenköy lağım sularına gömüldü!

Göçmenköy lağım sularına gömüldü!

Göçmenköy lağım sularına gömüldü

Göçmenköy’de önceki akşam Şehit Sonay Beyzade Sokakta bulunan Özok 2 Apartmanı’nın kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular yola taştı.

Lefkoşa- Göçmenköy’de bulunan Raif Denktaş Caddesi önceki gece lağım sularına gömüldü. Şehit Sonay Beyzade Sokağının başında bulunan Özok 2 Apartmanının kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular sokağa ve caddeye taştı.

Bölgeyi saran kötü kokulardan rahatsız olan vatandaşlar, vidanjör çağırarak taşan kuyuyu temizlettirdi. Apartman sakinlerinin birçoğunun tuvaletlere
kağıt mendil atması sonucu tıkanan borular nedeniyle suların taştığını söyleyen bölge sakinleri, belediyenin bu soruna çare bulmasını istedi.


“İnsanlar duyarsız”


YENİDÜZEN’e konuşan çevre sakinleri, 20 yıla yakındır bu problemin yaşandığını belirterek, apartman sakinlerinin duyarsızlığından yakındı. Geçtiğimiz akşam lağım sularının sokağa aşarak caddeye taştığını, kötü kokudan dışarıda durulmaz hale gelindiğini aktaran yurttaş, insanların tuvaletlerine kağıt mendil atması nedeniyle logarın taştığını ve insan dışkılarının dere gibi yayıldığını belirtti.

Kanalizasyonun apartmana ait olması ve ara sokakta bulunması nedeniyle belediyenin belli bir ücret karşılığında kuyu boşaltabildiğini kaydeden bölgeli, kendilerinin vidanjör çağırarak kuyuyu temizlettirdiklerini anlattı.


“Hastalık kol geziyor”

Bahse konu apartmanın kanalizasyon sisteminde hata yapıldığını, kuyunun kapaklarının yukarıya kalkık vaziyette olduğun için her 2 ayda bir tıkanma olduğundan yakınan bölge sakinleri, alt yapı sorunu nedeniyle lağım sularının yola taştığını ve hastalık yayıldığını belirtti.

Apartman Yasası olmaması nedeniyle vurdumduymaz davranıldığını aktaran bölge sakinleri, kimsenin elini cebine atmadığını ve bu sıkıntının devam ettiğini aktardı. Kötü kokular nedeniyle hijyen sorunu yaşandığını belirten yurttaş, belediyenin bu sorunu gidermesi gerektiğini ifade etti.

Yenidüzen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Dünyadaki en tuhaf araçlar

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı