Güney’de uçuşlar için iki aşamalı açılım

Güney’de uçuşlar için iki aşamalı açılım


9 Haziran’dan itibaren iki farklı aşamada Güney Kıbrıs, yurt dışıyla yeniden bir araya gelecek. Güney Kıbrıs’taki oteller ise 1 Haziran’da yeniden açılıyor.

İlk kategori: Yunanistan, Malta, Bulgaristan, Norveç, Avusturya, Finlandiya, Slovenya, Macaristan İsrail Danimarka Almanya Almanya Slovakya Litvanya

İkinci kategori: İsviçre Polonya, Romanya Hırvatistan, Estonya ve Çek Cumhuriyeti

İlk aşamada, her iki kategorideki ülkelerden gelenler için, binmelerine izin verilebilmesi için, sertifikalı bir laboratuvardan negatif covid-19 test sonucu istenecek. (72 saat önce yapılan bir laboratuvar kontrol sertifikası ibraz edilmesi gerekmektedir.) Kıbrıs’taki Kıbrıs vatandaşları ve yasal sakinleri, Kıbrıs’a vardıklarında laboratuvar testini yapma olanağına sahip olacaklar. Bu durumda, bir etkisi olana kadar evleriyle sınırlı kalacaklar.

2. aşama 20 Haziran’da başlıyor, A kategorisindeki yolcular için laboratuvar test sertifikası sunulması gerekmeyecek. B ‘kategorisi için, sertifikalı bir laboratuvardan negatif covid-19 test sonucu istenecek. (72 saat önce yapılan bir laboratuvar test sertifikası ibraz edilmesi gerekecektir.) Aynı durum ilk aşamadaki Kıbrıslılar için de geçerlidir.

İki kategoriye dahil olmayan ülkeler için, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne uçuşlara sadece Kıbrıs vatandaşı veya daimi ikamet eden ya da özel izin almış yolcularla izin verilecektir. Bu durumlarda, sertifikalı bir laboratuvardan olumsuz sonuç veren ve ayrılmadan 72 saat önce yapılan bir laboratuvar test sertifikası sunulması gerekecektir.

Gerektiğinde laboratuvar testlerinin maliyeti yolcu tarafından ödenir.

25 Mayıs Pazartesi gününden sabah 6’da oteller ve karantina konaklaması kalan günler için kaldırılacak. A ve B kategorilerindeki ülkelerden gelirlerse  7 gün kendi kendine sınırlama yapacaklar.

Oteller, çıkarılacak ilgili protokoller temelinde 1 Haziran’da yeniden açılacak.

Kaynak: https://www.alphanews.live/cyprus/se-dyo-faseis-restart-toy-toyrismoy-9-ioynioy-anoigoyn-ta-aerodromiaSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
https://cse.google.co.cr/url?q=httpsfrompo.com: Hey there! Quick question that's totally off topic. Do you
2020-06-22 17:46:27
2020-06-22 17:45:59
2020-06-22 17:43:07