HP Meclis Üyesi istifa etti

HP Meclis Üyesi istifa etti


HP Parti Meclisi dün akşam gerçekleştirdiği toplantıda aldığı 20’ye 40 oyla UBP ile hükümet kurma çerçevesindeki karar ardından Girne’den Parti Meclisi Üyesi Melih Özhakkı partideki görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

Özhakkı’nın açıklaması şu şekilde:

“Sevgili dostlar.. Ben halkın Partisine katılırken katılma sebeblerimin neler olduğunu defalarca dile getirdim..
Ne dedim?.. şeffaf.. sorgulayıcı.. yanlışın karşısında.. yasa dışılıklara izin vermeyen.. yolsuzluklarla sonuna kadar mücadele eden bir parti olduğuna inandığım ve içerisindeki insanların geçmişinin tertemiz olup kimseye gebe olmadığına inandığım için..
Gelinen noktada geçmiş 4 lü kualisyona hiç girilmemesinin ve son bir kaç aydır da bitmesi gerektiğini defalarca partim içerisinde dile getirdim.. ve sonuç olarak geç de olsa hükümetten çekilmeye ben de onay verdim hiç tereddütsüz.. ancak bunun Ubp gibi ülkenin sistemsiz ve çarpık düzeninin baş mimarı bir parti ile kesinlikle bir kualisyona onay vermeyeceğimi de parti içerisinde herkese söyledim.. Hp diğer düzen partilerinden kopan sistemin bu partilerin mentalite ve misyonları ile düzelemeyeceğini savunan ve inanan arkadaşlardan oluşmuş bir partidir.. ve bu siyasi parti başından beridir geçmiş düzen partilerinin yanlışlıklarını eleştiren ve tesbit edilen yolsuzluklarının yargıya intikal etmesi için elinden geleni yapmış ve hala daha yapmakta olan bir siyasi oluşumdur..
Ancak.. bence Halkın Partisi kuruluş amaçlarına, İLKELERİNE, hedeflerine kesinlikle ters düşen bir karar alarak, ülkenin bu günleri görüp dibe çökmesinde büyük oranda mesuliyet taşıyan ve sistemsizlik sistemdir in mimarı olan Ubp ile yapılan oylamada çoğunluk oyları ile bir kualisyona girme kararı almıştır bu gece..
Bu siyasettir herşey olabilir ancak, ben kesinlikle zerre kadar inanıp güvenmediğimden dolayı böyle bir ortaklığın içerisinde görev almama kararı aldım.. Partideki tüm görevlerimden çekilmeye karar verdim.. bu benim oluşturulacak hükümet protokoluna karşı tarafın yıllardır uymadığı gibi yine uymayacağına olan inancımdan dolayıdır.. ve şahsi tercihimdir.. kimseyi eleştirmiyorum herkesin kararınada saygım sonsuzdur.. sadece doğru olmadığına inandığım için böyle bir oluşumda faal olarak olmamayı tercih ediyorum..Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Hırsızlık zanlısı tutuksuz yargılanacak

Hırsızlık zanlısı tutuksuz yargılanacak

24 Eylül 2019, Hırsızlık zanlısı tutuksuz yargılanacak için yorumlar kapalı
Dolandırıcı zanlı yeniden mahkemede

Dolandırıcı zanlı yeniden mahkemede

24 Eylül 2019, Dolandırıcı zanlı yeniden mahkemede için yorumlar kapalı
Alayköy’de 16 yaşındaki küçük kız çocuğuna tecavüz iddiası

Alayköy’de 16 yaşındaki küçük kız çocuğuna tecavüz iddiası

24 Eylül 2019, Alayköy’de 16 yaşındaki küçük kız çocuğuna tecavüz iddiası için yorumlar kapalı
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46