İç İşleri Bakanı Ayşegül Baybar 8 Ekim Gardiyanlar Günü Dolayısı ile Kutlama Mesajı Yayınladı - Kıbrıs Web Haber

İç İşleri Bakanı Ayşegül Baybar 8 Ekim Gardiyanlar Günü Dolayısı ile Kutlama Mesajı Yayınladı

İç İşleri Bakanı Ayşegül Baybar 8 Ekim Gardiyanlar Günü Dolayısı ile Kutlama Mesajı Yayınladı

8 Ekim 1968 yılında Türk tarafında 8-10 gardiyan ile birlikte cezaevinin kurulup, yürütülmesinde görev alan Müdür Vekili Recep Yusuf Çakın Bey’den bugünlere sayısız insanımız gardiyan olarak Merkezi Cezaevinde çok önemli bir kamu hizmetini büyük bir sorumluluk ve özveriyle yerine getirmişlerdir. Bugün halen aynı sorumluluk ve özveriyle birçok arkadaşımız Merkezi Cezaevinde görev yapmaktadır. Cezaevlerinde çalışmak kolay iş değildir. Merkezi Cezaevinde çalışan gardiyanlarımız, sadece burada asayişi değil, mahkum ve tutukluların mahkumiyet sürelerini olumlu bir şekilde tamamlamaları için her türlü desteği sağlayarak, mahkumların tahliye edildikten sonra yeniden topluma kazandırılmaları yönünde, farklı alanlarda aldıkları eğitimlerla ciddi ve çok özel bir kamu görevini yerine getirmektedirler.
İçişleri Bakanı olarak göreve geldiğim ilk günden itibaren mevcut cezaevinin fiziksel yetersizliği başta olmak üzere, gardiyanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi, Yeni Cezaevi’nin tamamlanması ve kadro sıkıntılarınınm aşılması için imkanlar dahilinde önemli adımlar atılmıştır. Yıllarca tüm eksiklikler ve olumsuzluklara rağmen cezaevinde, fedakarca görev yapan personelimizin daha iyi şartlarda görev yapmalarını sağlamak ve hak ettikleri daha iyi çalışma ortamının sağlanması için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğim. En kısa sürede Yeni Cezaevine geçilmesi ve gardiyanlarımızın sorunlarının çözümü için çalışmaya devam edeceğim.
Bu duygu ve düşüncelerimle, 52 yıldır bu zorlu görevi yerine getiren, emekli olan ve halen görevde olan gardiyanlarımızın, 8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü en içten dileklerimle kutlar, kendilerine sağlık ve esenlikler dilerim.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM