DOLAR 32,2165 0.1%
EURO 35,0097 0.42%
ALTIN 2.443,99-0,70
BITCOIN 2246993-0.03265%
Lefkoşa
°

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE


istanbul manzara

istanbul manzara
II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı başlıyor

II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı başlıyor

ABONE OL
3 Mayıs 2024 13:57
II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi tarafından ülke çapında ikincisi organize edilen II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı başlıyor.

7 – 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Lefkoşa Fuar Alanında gerçekleştirilecek olan fuarda, 12 Meslek Lisesi, Çıraklık Eğitim Merkezi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve 11 üniversite; okul ve alanlarına yönelik eser, ürün ve şovlar sergileyerek tanıtım yapacak.

7 Mayıs Salı saat 10.00’dan itibaren başlayacak olan fuar, Bilişim, Elektrik – Elektronik, Makine, Metal, Motorlu Araçlar, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, İnşaat, Tesisat Teknolojisi, Büro Yönetimi, Seramik, Güzellik Hizmetleri ve Saç Bakım, El Sanatları, Harita Tapu Kadastro ve Sondaj, Moda Tasarımı, Gıda Teknolojisi, Grafik Fotoğraf ve Matbaa, Çocuk Gelişimi, Muhasebe Finansman ve Pazarlama, Yiyecek İçecek, Konaklama ve Ön büro, Tarım Teknolojileri alanlarında birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Çalışma Dairesi, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Restorancılar Birliği, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği, Birliği, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Kooperatifler ve Belediyeler gibi ülkenin önemli kurumlarının desteği ve iş birliği ile gerçekleştirilecek olan II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı’nda katılımcılar, kendi sektörlerine yönelik tanıtımlar yaparak bilgi paylaşımında bulunacak.

Fuarda, Mesleki Teknik Öğretim Dairesine bağlı Atatürk Meslek Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Osman Örek Meslek Lisesi, Güzelyurt Meslek Lisesi, Girne Turizm Meslek Lisesi, Güzelyurt Meslek Lisesi, Karpaz Meslek Lisesi, Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi, İskele Ticaret Lisesi, Gazimağusa Ticaret Lisesi, Doktor Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Gazimağusa Meslek Lisesi, Osman Örek Köy Kadın Kursu Merkezi ve Taner Akcan Çıraklık Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Girne Üniversitesi ve Atatürk Öğretmen Akademisi yer alacak.

8 Mayıs Çarşamba saat 20:00’de ise Güzellik Hizmetleri ve Moda Tasarım Alanı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı saç, makyaj ve moda şovlarının yanı sıra, Kıbrıslı Türk Ünlü Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak’ın imzasını taşıyan bir defile düzenlenecek.

Fuarda, El Sanatları Kooperatifi, Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifi (4K Koop) ve Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) de yer alacak ve unutulmaya yüz tutmuş meslekler ile başarı öykülerinin bulunacağı bir alan olacak.

Fuar programı kapsamında, yurt dışında kariyer planlama konusunda uzman olan Cengiz Tavukçuoğlu, Kariyer Planlaması, Dijital Dünyada Ebeveyn Olmak, Meslek Seçimi ve Dijital Dünyada Öğretmen Olmak konularında eğitim verecek.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası da ilgi duyan üreticilere ve ticaret yapan veya yapmayı düşünenlere yönelik, Yeşil Hat Tüzüğü ve Hellim Tescili / Coğrafi Tescil konularında eğitim düzenleyecek. Sanayi Odasına bağlı üreticiler ve Ticaret Odasına bağlı üyeler de fuar alanına yer alarak sektör hakkında bilgi paylaşacak ve ürün tanıtımı yapacak.

Ülkemizin turizm alanında adından söz ettiren Pınar Barut, Mustafa Şah, Fethi Özboğaç ve Mine Lama Cinci ise turizm öğrencilerine yönelik deneyimlerini aktaracak.

Resmi açılış 7 Mayıs Salı günü saat 14.00’te

4 bine yakın ortaöğretim öğrencisinin ziyaret edeceği II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı’nın resmi açılışı, 7 Mayıs Salı günü saat 14.00’te Lefkoşa Fuar Alanında yer alan Nikah Dairesinde gerçekleştirilecek tören ile yapılacak.

Öğrencilerin, velilerin, sektör temsilcilerinin ve halkın ziyaretine açık olacak olan II. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı, 7-8-9 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.