• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Kadriye’nin Suç Dosyası Kabarık

Kadriye’nin Suç Dosyası Kabarık

2008 yılında bugüne kadar birçok insanı dolandıran ve işlediği bu suçlardan hapis yatan Kadriye Denise Sürücü, şimdi de Girne’de iki marketi dolandırmaktan tutuklandı.

Elmas TOKAY

Ülkenin birçok yerinde 2008 yılından beridir, sahtekarlıkla para temini başta olmak üzere, farklı suçlardan hapis yatan, ancak uslanmayan Kadriye Denise Sürücü, 11 ve 18 Temmuz 2017 tarihlerinde iki farklı marketi dolandırarak sahtekarlıkla para temin ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

Girne Turizm Limanı’ndan önceki gün çıkış yapmak isterken polis tarafından yakalanan Kadriye Denise Sürücü, dün çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi’nin emriyle yargılanıncaya kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Memuru İbrahim Varol, zanlı Kadriye Denise Sürücü’nün, “sahtekarlıkla para temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Varol, zanlının 11 Temmuz 2017 tarihinde, bir markete girerek deniz reyonundan, bir gün önce para ödemeden aldığı iki adet şişme botu, kasiyere, bir gün önce aldığını söyleyip 193 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini söyledi.

Zanlının yine 18 Temmuz 2017 tarihinde, başka bir markete giderek, bebek reyonundan, para ödemeden 3 adet bez, 4 adet bebek maması aldığını kaydeden Varol, kasiyere giderek aynı gün aldığını söyleyip iade ederek 394,6 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini söyledi.

“Benzer çok fazla suçu var”

Polis Memuru İbrahim Varol, zanlı Denise Sürücü’nün, 2008 yılından bugüne kadar iddia makamı tarafından Kaza Mahkemesi’ne getirilen, “başkasının kimliğine bürünmek ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından 4, “ithale-i lisan (küfür)” suçundan 1, “kasti hasar” suçundan 1, “Oteller Yasası’na aykırı hareket” suçundan 1, “sirkat” suçundan 4 ve “sahtekarlıkla para temini” suçundan da 34 ayrı meselesi olduğuna dikkat çekti.

Zanlıyla ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Varol, bu aşamada davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanılmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma

Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma

22 Şubat 2019, Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma için yorumlar kapalı
Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!

Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!

22 Şubat 2019, Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası! için yorumlar kapalı
Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı

Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı

22 Şubat 2019, Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı için yorumlar kapalı
Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde

Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde

22 Şubat 2019, Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde için yorumlar kapalı
LC Waikiki soruşturması sürüyor

LC Waikiki soruşturması sürüyor

22 Şubat 2019, LC Waikiki soruşturması sürüyor için yorumlar kapalı
Önceki yazıyı okuyun:
Ercan Uçağına Yıldırım Çarptı

İstanbul’u dün akşam saatlerinde etkisi altına alan olumsuz hava koşulları Kıbrıs kalkışlı ve varışlı uçakları olumsuz etkiledi. UÇAĞA 3 YILDIRIM...

Kapat