‘Kazandığınız Paraları Mafya Bozuntularına Yedirmeyin!’

‘Kazandığınız Paraları Mafya Bozuntularına Yedirmeyin!’

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer ve iki işyeri kundaklanan iş adamı Ömer Arhun Lefkoşa’da Şubat meydana gelen kundaklama olayları ile ilgili Havadis’e konuştu iş adamlarına mesaj verdi

Şubat ayında üç iş yerine yapılan saldırı ile ilgili dava Ağır Ceza Mahkeme’sine havale edilmesi için Lefkoşa Kaza Mahkeme’sinde dün görüşülmeye devam etti. Bir gecede iki ayrı iş yeri yakılan Ömer Arhun ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer iş dünyasına yapılan çirkin saldırıyı yeniden kınadı.

Havadis’e konuşan Gürcafer ve Arhun toplumun yaşanılan olaydan ötürü infial içinde olduğuna dikkati çekerek iş dünyasının üstünde dolaşan karabulutların yargının vereceği caydırıcı cezalarla sonlanacağını kaydetti.

Gürcafer: Bahçecilerin iadesini talep ettik

cafer-gurcafer

Cafer Gürcafer, aylardır toplumun gözünün bu davada olduğunu belirterek, yargının bu konuda hassas davranarak bir çok saldırının önlenebileceğini kaydetti. Gürcafer, “Açıkçası iş dünyamızın üstünde kara bulutların dağılmasını istiyoruz. Yargının bu olayı aydınlatmasını istiyoruz, iş adamlarının polise ve mahkemeye güveni olsun. Bir çok iş adamı korku imparatorluğunun etkisi altında polise gitmiyor. Yaşanılan bu olayla ilgili hükümet ve elçilikle gerekli görüşmeleri yaptık. Enver Bahçecilerin yurt dışında olduğunu ve iade edilmesi talebinde bulunduk. Bahçeciler yargı önüne çıkmalıdır, yapılan saldırı bütün iş dünyasına yapılmıştır. Hukuk devleti ilkelerinin hakim olduğunu görmek istiyoruz, caydırıcı bir ceza bekliyoruz” dedi.

Ömer Arhun: Çekinmeden şikayetinizi yapın

omer-arhunİki iş yeri yapılan saldırı sonucu yakılarak 550 Bin TL hasar gören Ömer Arhun’da iş yerlerine yönelik yapılan saldırıları kınadı. Arhun, iş adamlarına alın teri ile kazandıkları paraları mafya bozuntularına yedirmemeleri çağrısında bulundu. Arhun, “İş adamları cesaretli olsun polisimize ve yargıya güvensinler hiç çekinmeden gerekli şikayeti yapsınlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Dünyadaki en tuhaf araçlar

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı