• DOLAR
  8,4030
  %0,66
 • EURO
  9,9898
  %0,67
 • ALTIN
  488,41
  %0,34
 • BIST
  1.405
  %0,35
KITOB: Normalleşmeye geç kalmadan başlamamız gerek!

KITOB: Normalleşmeye geç kalmadan başlamamız gerek!

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nden yapılan açıklamada, Bakan Fikri Ataoğlu’nun, 1 Temmuz tarihinden itibaren hem aşı hem de PCR şartı aranmaması gerektiği yönündeki açıklamalarına destek belirtildi; “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Sağlık Bakanlığı’na bu konuda ısrarcı olduğumuzu, dünya ile rekabet halinde olduğumuzdan normalleşmeye geç kalmadan başlamamız gerektiğinin bildiririz” denildi.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) tarafından yapılan açıklamada, normalleşmeye geç kalmadan başlanması gerektiği vurgulandı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nda Turizm Üst Kurulu toplantısının ardından Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun, 1 Temmuz tarihinden itibaren turizmin önünün açılması ve hem aşı hem de PCR  şartı aranmaması gerektiği yönündeki açıklamalarına destek veren KITOB, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Sağlık Bakanlığı’na gereğinin yapılması için seslendi.

KITOB açıklamasının tamamı şöyle:

“Ülkemize gelen 50 bin ve 21 bin dozun ardından, Turizm ve Çevre Bakanımız Sn. Fikri Ataoğlu; daha fazla aşının ülkemize geleceğini kamuoyu ile kısa bir süre önce paylaşmıştır. Öyle ki, sektör çalışanlarımıza ve tüm halka süratle başlanan aşılama kampanyasının neticesinde Temmuz ayına kadar halkın büyük bir oranının aşılanacağı öngörülmektedir.

“KAPILARIMIZI DÜNYAYA AÇMANIN VAKTİ YAKLAŞTI”

Dünyada, özellikle Kuzey Kıbrıs gibi ekonomisi turizme bağımlı ülkeler kapılarını turiste açmaya başladı bile. Birçok ülke gibi onlar da, turistlerin gelmesi, ekonomi sektörün yeniden canlanması için milyon Euroluk tanıtım ve kampanyalara imza atmaktalar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak aşılamanın belli bir seviyeye gelmesi ile normalleşme sürecine girip kapılarımızı dünyaya açmamızın vakti yaklaşmış gibi görünüyor.

“GEÇ KALMADAN NORMALLEŞMEYE BAŞLAMAMIZ GEREK”

Bu bağlamda, Sn. Bakanımızın da açıkladığı üzere, Temmuz’da aşısı tamamlanmış kişilerin PCR’sız, aşı olmayan kişilerin PCR ile ülkeye giriş yapabilmesi ve kara kapılarından geçişlerde Güney Kıbrıs’ın uyguladığı AB kriterlerinin ülkemizde de aynı şekilde uygulanması gerektiği konusunda Sn. Bakanımıza destek bildirir, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Sağlık Bakanlığı’na bu konuda ısrarcı olduğumuzu, dünya ile rekabet halinde olduğumuzdan normalleşmeye geç kalmadan başlamamız gerektiğinin bildiririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Küçük Kaymaklı’da intihar

Küçük Kaymaklı’da intihar

3 Haziran 2021, Küçük Kaymaklı’da intihar için yorumlar kapalı
Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

6 Haziran 2021, Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor için yorumlar kapalı
4 buçuk yıl hapis cezası

4 buçuk yıl hapis cezası

1 Haziran 2021, 4 buçuk yıl hapis cezası için yorumlar kapalı