Konuk ekipler Cumhurbaşkanı Akıncı ve Büyükelçi Başçeri’yi ziyaret etti

Konuk ekipler Cumhurbaşkanı Akıncı ve Büyükelçi Başçeri’yi ziyaret etti


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Festivali kapsamında düzenlenen 21’inci Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali”ne katılan ekipler ziyaretler yaptı.

Ekipler bu çerçevede ilk olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Siz aslında dünya lisanı konuşuyorsunuz. Barış dilini konuşuyorsunuz. Çocukların dili barış dilidir” ifadelerini kullanarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret eden çocuklara ve öğretmenlerine ‘hoşgeldiniz’ dedi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayram çok çok anlamlı. “Yurtta barış dünyada barış” diyen bir önderin böylesi bir bayramı armağan etmesi çok anlamı. Geleceğin dünyasında barış ve huzur içinde bir dünyayı siz çocuklar kuracaksınız. Ve daha yaşanılası bir dünyada yaşayacaksınız. Kıbrıs Türk Çocuklarıyla yakın dostluklar arkadaşlıklar kuracağınızdan eminim. Bu güzel yurdumuza sizleri yeniden bekleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Çocuklar daha sonra ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Cumhurbaşkanı’na takdim ederek fotoğraf çektirdi.

23 Nisan festival ekibi daha sonra Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’yi ziyaret etti.

Büyükelçi, konuk ekipleri Türkiye Büyükelçiliği’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti, çocuklarla sohbet etti.

Bu arada “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, Türkiye ile birlikte KKTC’de de törenler ve etkinliklerle kutlanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü anısına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bayram dolayısıyla ülke genelinde törenler düzenlenecek…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri çerçevesinde YARIN saat 08.00’de Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapacak.Tüm ilçelerde, köy ve kasabalarda da Atatürk Anıtları önünde törenler yapılacak.

Festival için ülkeye gelen konuk öğrenciler ise Girne bölgesinde düzenlenecek törenlere katılacak…

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali Gala Programı saat 20.00’de Girne Amfi Tiyatro’da yapılacak…Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 
Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 10.220 üye

Gruba Katıl

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
 
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-05-24 10:42:31
2020-05-24 10:37:36
2020-05-24 10:34:43