Koronada Umut Veren Kök Hücre Tedavisi - Kıbrıs Web Haber

Koronada Umut Veren Kök Hücre Tedavisi

Koronada Umut Veren Kök Hücre Tedavisi

Korona virüsünün tedavisinde yeni bir yöntem umut verdi. ABD’deki Miami Üniversitesi’nde yürütülen çalışmada bilim insanları, yeni doğan bebeklerin kordon kanında bulunan kök hücrelerin, 85 yaşın altındaki ağır Covid-19 hastalarının hayatta kalma olasılığını iki kat artırdığını belirledi. Tedavi ile tek bir göbek kordonu 10 bin hastanın hayatını kurtarabilecek.

NTV’de yer alan habere göre çalışmanın ayrıntılarını yazan Prof. Camillo Ricordi, “korona virüsüne karşı ucuz ve etkili bir tedavinin anahtarını ellerinde tuttuklarını” söyledi. Ricordi, “Kök hücre tedavisi normal bağışıklık tepkisini geri yüklemek ve yaşamı tehdit eden komplikasyonları tersine çevirmek için akciğerdeki akıllı bir bomba teknolojisi gibi” ifadelerini kullandı.

Stem Cells Translational Medicine dergisinde yayınlanan yazısında Jackson Memorial Hastanesi’nde Covid-19 tedavisi gören 24 ağır Covid-19 hastasına kök hücre tedavisi uygulandığı, tedavi grubundaki her denek için toplam 200 milyon kök hücre kullanıldığı belirtildi. 

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMNevşehir araç kiralama Nevşehir evden eve nakliyat Çıldır evden eve nakliyat Damal evden eve nakliyat Göle evden eve nakliyat Hanak evden eve nakliyat Posof evden eve nakliyat