Mağusa’da Vandallık

Mağusa’da Vandallık


Mağusa’da alacak verecek meselesi yüzünden aralarında husumet bulunduğu Özcan Saymen’in aracına hasar veren ve akabinde evini basan Mücahit Kaya tutuklandı.

Gamze Pir Baykur

Mağusa’da alacak verecek meselesi yüzünden aralarında husumet bulunduğu Özcan  Saymen’in aracına kendi aracı ile arkadan çarpan ardından Saymen’in evini basarak camları ve ev içerisindeki televizyonu kırmakla suçlanan Mücahit Kaya tutuklandı. “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Kaya aleyhine 3 günlük tutukluluk temin edilirken zanlı Kaya’nın suç ortağı Nefi Yazıcı ise polis tarafından aranıyor.

Kırdı döktü…

Meselenin tahkikat memuru Erman Sennaroğlu, zanlı Mücahit Kaya’nın 27 Haziran tarihinde 01:00 ile 01:30 saatleri arsında kullanımındaki araç ile daha önceden aralarında alacak verecek meselesinden husumet bulunan Özcan Saymen’in kullanımındaki GD 110 plakalı araca arkadan kasten ve kanunsuz olarak vurmak suretiyle kasti hasara uğrattığını açıkladı. Zanlı Kayan’nın akabinde halen aranmakta olan Nefi Yazıcı ile birlikte Özcan Saymen’in evine giderek 2 sürme kapının camlarını kırarak kasti asara uğrattığını belirten Sennaroğlu, zanlı Kaya’nın evin içerisine izinsiz girerek mülke tecavüz ettiğini ve salon bölümünde bulunan televizyonu kasten ve kanunsuz olarak kırarak kasti hasara uğrattığını açıkladı. Sennaroğlu, zanlı Kaya’nın ayni gün tespit edilerek tutuklandığını belirterek, zanlının birinci olayda araca arkadan vurduğunu, ikinci olayda ise konu eve gittiğini ve camları kırık şekilde bulduğunu beyan ettiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ve Nefi Yazıcı’nın arandığını belirten Sennaroğlu, zanlı Kaya’nın tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacak…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlı Mücahit Kaya’nın tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46