Mahkeme gününü hapiste bekleyecekler

Mahkeme gününü hapiste bekleyecekler


İş Bankası’nda sıra bekleyen vatandaşın soyulması olayının zanlıları Batuhan Tekatlı ve Ramazan Can Çalışkan tutuklu yargılanacak

İş Bankası’nda sıra bekleyen bir adamı soyarak 31.000 TL ile kaçtıktan saatler sonra gece kulübünde yakalanan Batuhan Tekatlı ve Ramazan Can Çalışkan, dün teminat duruşması için yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme zanlıların yargılanana kadar 21 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmelerine karar verdi.

Polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, mahkemedeki ifadesinde 30 Ocak’ta yaşanan soygun ve sonrasında polisin yaptığı soruşturmayı mahkemeye aktardı. KKTC’de turist olarak bulunan zanlı Batuhan Tekatlı ile Sennaroğlu, Ramazan Can Çalışkan’ın bankada işlem sırasında bekleyen Yeniceköy’de sakin Ferhat Yılmaz’ın tasarrufunda içerisinde 31.000 TL para bulunan zarfı alarak sirkat edip olay yerinden kaçtıklarını anımsattı. Sennaroğlu, 31 Ocak 2019 tarihinde iki zanlının da Güzelyurt – Gaziveren yolu üzerindeki Irros Gece Klubünde tespit edildiğini belirtti. Sennaroğlu, zanlı Batuhan Tekatlı’nın tasarrufunda 24.482.05 TL nakit para zanlı Ramazan Can Çalışkan’nın tasarrufunda ise 85 TL nakit para tespit edildiğini kaydetti. Zanlıların gönüllü ifadel verdiklerini belirten Sennaroğlu, etki edebilecekleri tahkikatın tamamlandığını belirtti. Sennaroğlu, zanlı Batuhan Tekaltı’nın yasal statüsü olmadığını, zanlı Ramazan Can Çalışkan’ın turist statüsünde olduğunu söyleyerek, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlıların 21 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46