Maliye Bakanı Amcaoğlu, KKTC Bankalar Birliği Yönetim Kurulunu kabul etti

Maliye Bakanı Amcaoğlu, KKTC Bankalar Birliği Yönetim Kurulunu kabul etti


Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, KKTC Bankalar Birliği yönetim kurulunu kabul ederek bir süre görüştü.

Bakanlıkta bugün geçekleşen görüşmede Maliye Bakanlığı Müsteşarı Özdemir Kalkanlı’da hazır bulundu.

“Zor bir dönemde görev aldınız ancak enerjisi yüksek bir hükümet kuruldu. Bu hükümetin eminim sorunların üstesinden gelecek gücü, enerjisi, bilgi, birikimi var. Bizde Bankalar Birliği olarak vermemiz gereken desteğe hazırız” diyerek sözlerine başlayan KKTC Bankalar Birliği Başkanı Olgun Önal, birlik hakkında detaylı bilgi vererek, sektörel sıkıntıları dile getirdi. Hükümetten beklentilerini aktardı.

Ülkede mevcut olan bankaların elde ettiği kâr’ı devlet ile paylaşmaktan son derece memnun olduklarını kaydeden Önal, vergisini çok düzenli ödeyen bir sektör olmanın mutluluğunu da paylaştıklarını, ödüllendirilmesi gereken sektör olmalarına karşın, vergi indiriminden yararlanamayan üç sektörden biri olduklarını, bunun da kendilerini üzdüğünü söyledi.

“Düzenli şekilde vergilerini veren bankaların özendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diyen KKTC Bankalar Birliği Başkanı Olgun Önal, böyle bir durumda;  “daha çok çalışır, üretiriz, daha çok gelir yaratırız. KKTC ekonomisine daha fazla katkı da bulunuruz” dedi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birliğin talep ve beklentilerini fazlasıyla dikkate aldıklarını söyledi.

Maliye Bakanı, hali hazırda meclis komitesinde görüşmeye başlayıp da bitirilemeyen sektörün beklediği yasa tasarıları konusunda da şahsen kendisinin müsteşarları ile birlikte toplantılara katılacağını ve bunların yasallaşması noktasında gereken iradeyi ortaya koyacağını söyledi.

(BRT/MAIL)Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46