‘Obezite ve Metabolik Cerrahi’ semineri gerçekleştirildi

‘Obezite ve Metabolik Cerrahi’ semineri gerçekleştirildi


Yeniboğaziçi Belediyesi ve Mersin Medicalpark Hastanesi işbirliğinde bu akşam Mormenekşe Kültür Evi’nde, “Obezite ve Metabolik Cerrahi” semineri gerçekleştirildi.

Mersin Medicalpark Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz, hastane hakkında katılımcılara bilgi vererek, seminere katılan Doç Dr Alper Ata’nın uzmanliginin onkoloji , Dr. Tuna Bilecik’in de genel cerrahi alanında çalıştığını ifade etti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar da, değerli bilgilerini paylaşacak uzman konuklara tesekkur ederek, seminerin keyifli geçmesini diledi.

Medikal Onkolog Doç Dr. Alper Ata da yaptigi konuşmada hastane hakkında bilgi verdi.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Tuna Bilecik de, Kıbrıs’tan mide küçültme ameliyatı olan birçok hastası olduğunu ifade etti.

Obezitenin vücutta yağ birikiminin artması olarak tarif eden Bilecik, obezitenin derecesinin artmasının kişinin hayatını riske soktuğunu ve mide küçültme ameliyatını da zorlaştırdığını söyledi.

Obezitenin birçok hastalığa sebep olduğunu kişinin yaşam kalitesini bozduğunu anlatan Bilecik, ölümcül obezite seviyesindeki hastaların diyet ve sporla kalıcı kilo vermesinin olanaksız olduğunu söyledi.

Cerrahi operasyonla kalıcı kilo vermenin mümkün olduğunu ifade eden Bilecik, her hastaya da cerrahi operasyonun onerilmediğini dile getirdi.

(BRT)Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 
Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 10.220 üye

Gruba Katıl

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
 
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Buy E-Commerce Dropshipping Websites: Hеey theгe! I could have saorn I've bedn to this
2020-05-29 09:40:51
2020-05-29 09:40:20
2020-05-29 09:35:23