Olguner ve Türeray,  Kemer’de yarışacak

Olguner ve Türeray, Kemer’de yarışacak


Fadıl Olguner ve Dinç Türeray Antalya-Kemer’de 22 -28 Eylül tarihleri arasında Açık -tekler-çiftler ve karmalar, Kemer Uluslararası Veteran Turnuvasına katılıyorlar.

Ülkemizin veteran masa tenisi şampiyonları Fadıl Olguner ve Dinç Türeray Antalya-Kemer’de bu yıl 25.si düzenlenecek olan ‘Table tennis delivers peace’ sloganıyla Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ( ITTF) yıllık faaliyet programında da yer alan Veteran Masa Tenisi Derneği (VMTD) Kemer Uluslararası Veteran Turnuvasına katılıyorlar. Maçlar 22 -28 Eylül tarihleri arasında Açık -tekler-çiftler ve karmalar olarak yapılacak.

Olguner turnuva ile ilgili olarak dün yaptığı basın bildirisi şöyledir: “Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İngiltere, Estonya, Gürcistan, Almanya, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kazakistan, KKTC, Kosova, Litvanya, Moldova, Mantenegro, Norveç, Pakistan, Filistin, Polonya, Romanya, Rusya, Saraybosna, Slovakya, Güney Afrika, İsviçre, İsveç, Türkiye ve Ukrayna’dan 500 civarında veteran masa teniscinin mücadele edeceği turnuvada sporcularımız KKTC olarak KKTC Bayrağı kullnarak mücadele edecekler. Turnuvaya Dünya’nın her tarafından ünlü masa tenisçiler katılacak. Efsane defans, Avrupa şampiyonu Seive de bunlar arasında. Ayrıca bir süre önce ülkemizi de ziyaret eden Petra ve Pia yanında birçok ITTF yetkilisi de orda olacak.”Olguner açıklamaya devamla şunları vurguladı: “’Bu mini bir Dünya Şampiyonası olup,Bir hafta boyunca Dünya Masa tenisinin kalbi Kemer’de atacak. Bu turnuvaya ITTF yetkilileride katılıyor. Bir hafta boyunca tüm boş vakitlerimi oradaki ITTF yetkililerine bize uygulanan haksız ambargoları anlatmak için harcayacağım. Bunun büyük bir fırsat olduğuna imnanıyorum. Dinç’te ben de bu turnuvaya kendi imkanlarımız ile gidiyoruz. Burdan ilk kez söylüyorum spor Dairemiz de artık bize biraz olsun katkıda bulunmasını istiyoruz. Ben mücadeleye devam edersek ülkemizin ITTF üyeliğini hem de KKTC ismi altında ve kendi bayrağımız ile kazanacağımıza inanıyorum.”

 

 Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 
Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 10.220 üye

Gruba Katıl

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
 
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-02-10 12:42:26
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02