Polisi görünce Eroini çiğneyip tükürdü

Polisi görünce Eroini çiğneyip tükürdü

Lefkoşa’da önceki gün öğle saatlerinde polisi görünce koşarak kaçmaya çalışan 40 yaşındaki İbrahim Özyüksel’in tasarrufunda eroin bulundu.

İbrahim Özyüksel, koşarken üzerinde taşıdığı yarım gram ağırlığındaki eroin olduğuna inanılan maddeyi ağzına atıp çiğnedi, ardından da yere attı.

Özyüksel, gözaltına alınırken, üzerinde yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında daha eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu ve emare olarak alındı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 24 Ekim’de saat 11.45’te narkotik ekibinin şüpheli gördüğü zanlıyı takibe aldığını ve zanlının koşarak kaçtığı esnada üzerinde taşıdığı yarım gram ağırlığındaki eroin olduğuna inanılan maddeyi ağzına atıp çiğnediğini, ardından da yere attığını anlattı.

Dümenci, yakalanarak gözaltına alınan zanlının üzerinde yapılan aramada siyah renk cüzdanının içinde yaklaşık yarım gram ağırlığında daha eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Halil Dümenci, zanlının uyuşturucudan temin ettiğine inanılan 2 bin TL’nin de emare alındığını belirtip, ifade veren zanlının suçlarını kabul ettiğini anlattı.

Aranan şahıs ve kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna işaret eden Dümenci, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Bağımlıyım, ilaçlarımı istiyorum”

Mahkemede söz alan İbrahim Özyüksel, “Param şahsi, kendi paramdır. Bağımlıyım ve ilaç kullanıyorum. Tedavi amaçlı haplar içiyorum. İlaçlarımı istiyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi. Reynar, ayrıca zanlının ilaçlarının temin edilmesine direktif verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Dünyadaki en tuhaf araçlar

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı

Bebek bakım çantası