RMMO’da işkence soruşturması başladı

RMMO’da işkence soruşturması başladı

Rum Milli Muhafız Ordusu’nun – RMMO birliğinde video görüntüleri ile ortaya konan askerlerin birbirlerine işkence ve şiddet uygulaması olayı hakkında soruşturma başlatıldı.

AKEL gönüllü katılım gerekçesinin benimsenmemesi, olayın derinlemesine araştırılması ve suçluların gerekli cezaya çarptırılması gerektiğini açıkladı.

Haravgi’nin haberine göre AKEL tarafından dün yayımlanan ve olayın derinlemesine incelenmesi talep edilen bildiride, olayın, gönüllü olarak katılan muvazzaflar arasında gerçekleştiği gerekçesinin Rum Yönetimi tarafından benimsenmemesi gerektiğine, bu tür olayların demokratik bir devletin ordusunda yeri olmadığına dikkat çekti.

Gazete görüntülerinin yayılması ile Rum toplumu arasında infial yaratan olay hakkında soruşturma başlatıldığını ve soruşturma görevinin, olayın gerçekleştiği birlik komutanından daha üst rütbede bir subaya verildiğini de kaydetti.

Κάποτε μας έλεγαν 《Εν να πάεις στρατό να γίνεις άθρωπος》.Με τέτοιους ανθρώπους εμείς δεν θέλουμε να εχουμε τίποτε. Αυτή είναι η παιδεία της εθνικής φρουράς.Υ.Γ: Γαμώ τζαι τα στρατά σας

Antifa Cyprus paylaştı: 21 Mayıs 2020 Perşembe

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM