İKİ KAFADAR SAHTE BELGE DÜZENLEDİLER FOTOĞRAFLARINI YAPIŞTIRDILAR

İKİ KAFADAR SAHTE BELGE DÜZENLEDİLER FOTOĞRAFLARINI YAPIŞTIRDILAR

Girne’deki askeri yalı misafirhanesine girmek için, arkadaşıyla birlikte sahte giriş kartı hazırlamaktan dolayı iki kişi tutuklandı. Vedat Özbay, bu suçu arkadaşı Evren Karagöz’le birlikte işlediğini itiraf etmesi üzerine 2 zanlı, “evrak sahteleme” ve “sahte evrakı tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili olarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlılar teminata bağlandı

Girne’de, pazartesi aksam saatlerinde, askeri yalının misafirhanesine girmek için sahte belge üzerine fotoğraf yapıştırarak girmek isteyen 1 kişi, şikayet üzerine polis tarafından tutuklandı. Vedat Özbay, bu suçu arkadaşı Evren Karagöz’le birlikte işlediğini itiraf etmesi üzerine 2 zanlı, “evrak sahteleme” ve “sahte evrakı tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili olarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mahmut Borucu’yu tanık olarak dinletti.

Borucu, zanlıların sahteledikleri kartın Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kriminalistik Şubesi’nde incelendiğini ve sahte olduğunun ortaya çıktığını kaydetti. Zanlıların ikisinin de gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini ve tahkikatın tamamlandığını belirten Borucu, iki zanlının da ülkede çalışma izniyle bulunduklarını, davalarında hazır olacakları uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti dikkate alarak zanlıların yurt dışına çıkışını yasaklayarak, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına ve her bir zanlı için KKTC vatandaşı birer kişinin imza edeceği 25’er bin TL’lik kefalet senedi ile serbest bırakılmalarına emir verdi.

Mahkemenin emir verdiği teminat şartını yerine getiren zanlı Vedat Özbay, davaları görüşülünceye kadar serbest kaldı. Diğer zanlp Evren Karagöz ise teminat şartlarını yerine getiremediği için Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Dünyadaki en tuhaf araçlar

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı