DOLAR 32,5781 -0.66%
EURO 34,9935 -0.73%
ALTIN 2.434,74-0,41
BITCOIN 2101223-2.13211%
Lefkoşa
°

20:46

AKŞAMA KALAN SÜRE


istanbul manzara

istanbul manzara
Sahtekârlıkla 2 dairenin devrini yapmakla suçlanıyorlar

Sahtekârlıkla 2 dairenin devrini yapmakla suçlanıyorlar

ABONE OL
27 Temmuz 2019 16:52
Sahtekârlıkla 2 dairenin devrini yapmakla suçlanıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkenin gündemine bomba gibi düşen 2 işadamının tutuklanması olayıyla ilgili detaylar gün yüzüne çıktı. Polis, Mehmet Eminoğlu’nun 1 kişiye  ait  2 daireyi sahte evrak düzenleyerek kendi şirketine geçirdiğini tespit etti

20’ye yakın mağdur olduğu iddia edildi

ÖZBEKOĞLU, İTİRAF ETTİ, 6 BELGE DAHA VAR: Olayda belgeyi tasdikleyen Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve aynı zamanda noter olan Serdar Özbekoğlu, polise aynı yolla 6 tane vekaletnameye daha onay verdiğini itiraf etti polis bu 6 vekaletname ile yapılan devirlerin detaylarını araştırıyor.

Sahte evrak düzenleme suçundan tutuklanarak mahkemeye çıkartılan iş adamlarından Eminoğlu Investment Direktörü Mehmet Eminoğlu ve Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı Serdar Özbekoğlu’nun suçları ortaya çıktı.

‘2 ayrı daireyi sahte vekaletle üstüne geçirdi’ iddiası

Girne Kaza Mahkemesi’nde görülen dava Mehmet Eminoğlu’nun 4 Temmuz’da, Girne de bulunan iki ayrı dairenin devrine ilişkin vekaletnameye sahte imza atarak, şirketine devrettiği ortaya çıktı. Öte yandan Serdar Özbekoğlu, aynı yolla 6 tane vekaletnameye daha onay verdiğini itiraf etti. Serdar özbekoğlu “enişteme güvendim tarafları görmeden tasdikledim” dedi

Şikayet üzerine tutuklandılar

Eminoğlu’nun sahte imza ile düzenlenen belgeyi tasdik memuru Özbekoğlu’na onaylattıktan sonra Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde görevli memura verdiği ifade edildi. Belgeyi tedavüle sürüp taşınmaz malları kendisine ait Investment inşaat şirketi adına devrini sağlaadığı iddia edilen Eminoğlu, sahtekârlıkla mal temin iddiasıyla tutuklandı.

“Güvendim onay verdim”

Polis, şikâyetin 26 Temmuz’da yapıldığını, zanlıların dün tutuklandığını, Özbekoğlu’nun ifadesinde eniştesi olduğu için Eminoğlu’na güvendiğini, vekâletnameyi onayladığını, ayrıca aynı yolla 6 tane vekaletnameye daha onay verdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Polis, birçok evrakı inceleyecek

Mahkeme, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Tutuklandıkları akşam tansiyonu yükselen ve göğsünde ağrısı oluşan Serdar Özbekoğlu geceyi Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde geçirirken, dün öğleden sonra rahatsızlanan Mehmet Eminoğlu da hastaneye götürülerek, doktor kontrolünden geçirildi. Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Drangoz, tanık olarak dinlendi.
Yeminli şahadet veren polis memuru Drangoz, zanlıların “Sahte Evrak Düzenleme”, “Tedavüle Sürme” ve “Sahtekârlıkla Mal Temini” suçlarından methaldar olduklarını ifade ederek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Drangoz, olayın 4 Temmuz tarihinde, müşteki konumundaki kişiye ait Güzelyurt’ta bulunan iki ayrı dairenin devrine ilişkin vekâletnameye sahte imza atıp, tasdik memuru Özbekoğlu’na onaylattıktan sonra konu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nde görevli memura vererek tedavüle sürüp, taşınmaz malları kendisine ait Investment İnşaat Şirketi adına devrini sağlayıp sahtekârlıkla mal temin ettiğini belirtti.

Şikâyetin, 26 Temmuz’da yapıldığını ifade eden Drangoz, zanlıların önceki gün tutuklandığını, Özbekoğlu’nun ifadesinde eniştesi olduğu için Eminoğlu’na güvendiğini, vekâletnameyi onayladığını ve ayrıca aynı yolla 6 tane vekâletnameye daha onay verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, incelenecek evraklar olduğunu ve alınan gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini aktararak, her iki zanlının da soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin ardından söz alan zanlıların avukatı, şikâyetin yapıldığı gün müvekkillerinin,ev bedeli olarak 60 bin 500 TL ödeme yaptığını, müştekinin parayı aldığını, ancak daha sonra parayı iade ederek, polise gidip şikâyetçi olduğunu söyledi. Yargıç Seran Bensen, tahkikatın yeni başladığını, incelenmesi gereken evraklar, alınması gereken ifadeler ve alınan gönüllü ifadelerin ise teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini değerlendirerek, ilk etapta zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.