Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, PlayStation 5 ile birlikte Övgüler (Accolades) özelliğini duyurmuştu. Temelde çok oyunculu oyunlar sırasında kazanılan dijital ödüller olarak nitelendirilebilecek olan Övgüler sisteminin ömrü pek de uzun olmadı. Şirket, övgüler özelliğini bu yıl içerisinde kaldırmayı planlıyor.

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen Övgüler sistemini kaldırıyor

Sony, beklenenden çok daha az kullanılan Övgüler özelliğini bu yıl içerisinde kaldırma kararı aldı. PlayStation 5 topluluk ödülleri özelliği, oyuncuların yardımcı ve cömert eylemler için diğer oyuncuları övmesine olanak tanıyordu. Ancak Sony, Övgüler özelliği ile beklenen etkileşimi alamamış görünüyor.
Sony, PlayStation 5 satışları ile sınıfta kaldı!

PlayStation 5 satış rakamları 20 milyon barajını geçti. İki yılda 21,7 milyon PS5 satan Sony, PS Plus’ta ise kayıp bildirdi.

PlayStation’un destek sayfasında Övgüler özelliğinin kaldırılması ile ilgili şu ifadelere yer veriliyor:

2022 sonbaharında, PlayStation 5’teki Övgüler özelliği artık desteklenmeyecek. Özellik, beklediğimiz kullanım seviyesini görmedi, bu nedenle çalışmalarımızın odağını değiştiriyoruz. Topluluğu birbirine olumlu mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik ediyoruz.

Övgüler özelliği başlangıçta oyuncuların birbirlerini takdir etmelerini sağlamak için tanıtıldı. Çevrimiçi bir maçı tamamladıktan sonra, oyuncular dört ödülden biriyle ödüllendirilecek bir oyuncu seçebiliyorlardı. Bu seçenekler ise şu şekilde sıralanıyor: Yardımsever, Samimi, Sportmen ve Lider.

Buradaki fikir, çok oyunculu topluluklar arasında olumlu bir iletişim yakalanmasıydı. Sistemin altyapısı da oldukça sağlam. Oyuncular sadece arkadaş listesi dışındaki oyunculara övgü yollayabiliyorlar. Ayrıca aynı oyuncuya 12 saat içerisinde ikinci bir övgü göndermek de mümkün olmuyor.

Sony, bir yandan bu övgü sistemini kaldırırken oyunculara yeni bir ödül sisteminin de müjdesini veriyor. Şirket, PS4 ve PS5 oyuncularını ödüllendiren yeni PS Stars sadakat programını duyurdu. Oyuncular, PS Stars sistemi aracılığıyla belirli oyunları oynayarak veya belirli kupaları kazanarak puan toplayacaklar. Bu puanlar daha sonra dijital koleksiyonlara ve PS Store üzerinden kullanılabilecek. Yeni sistemin bu yıl içerisinde tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor.

Görünen o ki Sony, oyunun oynanma sayısı ile daha fazla ilgileniyor. Peki siz Sony’nin Övgüler sistemini kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da

10 Eylül 2021, Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya’da için yorumlar kapalı
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Dünyadaki en tuhaf araçlar

Dünyadaki en tuhaf araçlar

24 Mart 2017, Dünyadaki en tuhaf araçlar için yorumlar kapalı