Sucuoğlu:Amacımız engelli vatandaşlarımızı dört duvarın içinden çıkarıp hayata bağlamak

Sucuoğlu:Amacımız engelli vatandaşlarımızı dört duvarın içinden çıkarıp hayata bağlamak


Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit ve yönetim kurulu üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu ziyaret ederek, başta engelli vatandaşlarının iş hayatına katılımı konusunda yürüttükleri çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit, Engellilerin sosyal güvenlik çatısı altında olmasının son derece önemli bir konu olduğunu belirterek, bunun çok iyi anlatılması gerektiğini kaydetti ve Bakan Sucuoğlu’ndan destek istedi.

Bakan Sucuoğlu da “Engelli vatandaşlarımıza yönelik büyük hassasiyetimiz var” diyerek, engelliler adına önümüzdeki günlerde daha fazla açılımlar yapılacağını anlattı.

“Amacımız engelli vatandaşlarımızı dört duvarın içinden çıkarıp hayata bağlamak” diyen Bakan Sucuoğlu, “engelli bir vatandaşımız özel sektörde istihdam edildiği zaman bize müracaat ediyor. Biz bakanlık olarak 48 ay boyunca ihtiyat sandığı ve sosyal sigorta primlerini üstleniyoruz. Daha da ileriye giderek yine Bakanlık olarak asgari ücretin yüzde seksenini biz veriyoruz. Çalıştığı yerden bir asgari ücret aldığı anda da bu rakam tatmin edici noktaya geliyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Sucuoğlu ayrıca ebeveynlerini kaybettikten sonra engellilerin ortada kalmaması, kendi hayatlarını sürdürebilecekleri bir devlet katkısını yaratmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Birinci etabı tamamlanan Engelsiz Yaşam Evi ile ilgili de bilgi veren Sucuoğlu, ikinci etap için blokenin kaldırılması adına Maliye Bakanlığı’na müracaatın yapıldığını kaydeden Sucuoğlu, ardından ihaleye çıkılıp 2020’nin ilk yarısında Engelsiz Yaşam Evi’nin hizmete konulmasının hedeflendiğini kaydetti.

(BRT/SM)BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-07-10 17:57:48
2020-07-10 17:57:40
dog doors for security screens: My coder is trying to persuade me to move to
2020-07-10 17:57:17
2020-07-10 17:57:11
2020-07-10 17:56:51