Tabancanın balistik raporu temiz çıktı

Tabancanın balistik raporu temiz çıktı

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye kuru sıkıdan bozma 7.65 mm çapında tabanca şarjörü ve 3 adet 7.65 mm çapında canlı mermi sokmaya çalışan 3 kişi teminatla serbest bırakıldı.

Polis memuru Aygün Karagil, olayla ilgili bulguları mahkemeye aktardı.

Karagil, Kermiya Kara Giriş Kapısı’nda, 5 Aralık 2018 tarihinde, saat 15.00 sıralarında, polis tarafından TNN 613 plakalı arabada yapılan aramada, SİG SAUER P 225 made in Germany ibareli kuru sıkıdan bozma 7.65 mm çapında tabanca şarjörü ve 3 adet 7.65 mm çapında canlı mermi tespit edildiğini söyledi.

Karagil, Kaan Yurday’ın yardımı ve yönlendirmesi ile Ünal Mertli Demir ve Durmuş Kurşini’nin, söz konusu tabanca şarjörünü ve canlı mermileri Güney Kıbrıs’tan alarak, kullandıkları arabanın motor kısmına gizlediğini, zanlıların KKTC’ye giriş yaptıkları esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını söyledi.

Karagil, zanlıların evinde yapılan aramada ise kanunsuz herhangi bir şey bulunamadığını belirtti.

Polis memuru Karagil, tabancaya balistik inceleme yapıldığını ve herhangi bir suça karışmadığının anlaşıldığını mahkemeye aktardı.

Karagil yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandılar
Yargıç Cenkay İnan, zanlıların ilerde görüşülecek davalarında hazır olmalarını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, haftada 1 gün ispati vücut etmeleri ve KKTC vatandaşı muteber ikişer kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzlaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM