Tatar: Kıbrısta bir anlaşma olacaksa hakkaniyetli olmalı

Tatar: Kıbrısta bir anlaşma olacaksa hakkaniyetli olmalı


Başbakan Ersin Tatar, Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde ‘Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdenizde neler oluyor’ konulu konferansta konuştu.

Başbakan Tatar konuşmasında, Doğu Akdenizde Türkiye’nin yürüttüğü çalışmalara karşılık Rum Yönetimi’nin duyduğu rahatsızlık ve buna bağlı olarak yaratılan gerginliğe değinirken, “Türkiye garanti anlaşmalarından elde ettiği garantörlik haklarını kullanıyor” ifadelerine yer verdi.

Rum tarafının Doğu Akdeniz’de tek taraflı faaliyet yürüterek yine Kıbrıslı Türkleri haklarından mahrum bırakmaya çalıştığını vurgulayan Tatar, ancak Anavatan Türkiye’nin buna müsade etmeyeceğini belirtti.Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette de Türkiye’nin garantörlük ve müdahale haklarından asla vazgeçmeyeceğini vurguladığını anımsatan Başbakan Tatar, bunun dünyaya verilen güçlü bir mesaj olduğunu kaydetti.

Başbakan Tatar, Kıbrıs konusuna da değindiği konuşmasında, “Bir anlaşma olacaksa hakka niyetli olmalı aksi takdirde böyle bir anlaşmayı asla kabul etmeyiz” ifadelerini kullandı.Tatar, Kapalı Maraş’ın açılmasıyla ilgili çalışmaların sürdürüldüğü bilgisini de verdi.

BRT/Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 
Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 10.220 üye

Gruba Katıl

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
 
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-02-21 07:11:46
2020-02-21 04:09:23
https://georgiannahausma.hatenadiary.com: GAAP corresponding to a gaggle of leading digital asset and
2020-02-20 23:41:23
2020-02-10 12:42:26