ABD polisinin korkunç infazı kamerada!

ABD polisinin korkunç infazı kamerada!

Amerika’nın Colorado eyaleti polisin yargısız infazına sahne oldu. Polis ellerini havaya kaldırıp t
Ana Sayfa Genel, Gündem 14 Eylül 2018 6 Görüntüleme

TDP hükümetten çekilmeye hazırlanıyor

Son dönemde yaşanan ekonomik kriz, yapılan zamlar, zorunlu din dersi, bet ofisleri , yolsuzlukların hesabın sorulmaması gibi konular TDP içerisinde büyük bir rahatsızlık yaratırken, parti içi muhalefet de ayağa kalktı.
TDP’de parti içi muhalefetin liderliğini yapan Asım İdris’in , Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndaki görevinden istifa etmesi de parti içinde deprem etkisi yaratırken, TDP’nin bölgelerdeki etkili isimleri de “hükümette kalmaya devam edersek, TDP bitecek” uyarısında bulunup, TDP’nin bir an önce hükümetten çekilmesini öneriyor. Bu öneri parti tabanı tarafından da büyük destek görüyor.
BAKANLAR KARŞI
Başta TDP Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise TDP’nin hükümetten çekilmesine karşı.
ANGOLEMLİ BEKLİYOR
TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli ise kendisine söz verildiği gibi Meclis Başkanı olmasını bekliyor. Elde edilen güvenilir bilgilere göre Angolemli’nin Meclis Başkan olması gerçekleşmezse, Angolemli de TDP içerisindeki muhalif gruba katılacak. Gerekirse Meclis oturumlarına da katılmayacak.
OLAĞANÜSTÜ KURULTAY ÇAĞRISI
TDP içerisindeki muhalif grubun “Olağanüstü Kurultay” toplamak için harekete geçtiği de öğrenildi. Olağanüstü Kurultay’ın gündemi ise hükümetten çekilme olacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com
Önceki yazıyı okuyun:
Erhürman: “Askeri kantinler konusunda talimatım yok”

Başbakan Tufan Erhürman, sosyal medya ve haberlerde iddia edildiğinin aksine askeri kantinler konusunda herhangi bir talimatı bulunmadığını...

Kapat