• DOLAR
  8,4171
  %0,83
 • EURO
  10,0196
  %0,97
 • ALTIN
  490,59
  %0,79
 • BIST
  1.406
  %0,45
Teminata bağlandı

Teminata bağlandı

Tatlısu’da eski kız arkadaşı A.D ile tartışan ve ciddi şekilde darp ederek A.D’nin belinin kırılmasına neden olduğu iddia edilen ve tutuklanan zanlı Bestami Diko dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı..

Tatlısu’da eski kız arkadaşı A.D’nin kendisini sürekli arayıp rahatsız ettiği ve gittiği yerlere giderek kendisini takip ettiği gerekçesiyle ciddi şekilde darp ederek belinin kırılmasına neden olduğu ileri sürülen ve tutuklanan zanlı Bestami Diko hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Ciddi darp”, “Vahim zarar”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Diko tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Zanlının eski kız arkadaşı olan ve ihraç edilmesine rağmen kaçak yollardan yeniden KKTC’ye geldiği tespit edilen A.D’nin ise Lefkoşa’da “Askeri yasak bölgeyi ihlal” suçundan dolayı tutuklandığı öğrenildi.

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Aygün Ağcabay, zanlı Bestami Diko’nun 6 Haziran 2020 tarihinde Tatlısu’da umumi bir yer olan Küçükerenköy sahilinde eski kız arkadaşı olan A.D ile sürekli olarak kendisini araması ve gittiği yerlerde peşinden gelmesi nedeni ile tartıştığını belirtti. Zanlının çıkan tartışma sonucu yerden aldığı taşları A.D’ye fırlattığını ve elleri ile vücudunun muhtelif yerlerine vurup ciddi şekilde darp ettiğini belirten Ağcabay, A.D’nin belinde kırık oluşmasına neden olduğunu açıkladı. Ağcabay, ayrıca zanlının yüzde 67 alkol tesiri altında bulunduğu sırada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yaptığını kaydetti. Ağcabay, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Bestami Diko’nun kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Küçük Kaymaklı’da intihar

Küçük Kaymaklı’da intihar

3 Haziran 2021, Küçük Kaymaklı’da intihar için yorumlar kapalı
Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

6 Haziran 2021, Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor için yorumlar kapalı
4 buçuk yıl hapis cezası

4 buçuk yıl hapis cezası

1 Haziran 2021, 4 buçuk yıl hapis cezası için yorumlar kapalı