• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Twitter’dan son haber geldi! Artık isteyen herkes o özelliği alabilecek

Twitter’dan son haber geldi! Artık isteyen herkes o özelliği alabilecek

Twitter, eleştirilerin özelliklerinden onaylanmış hesap sistemini iyileştirmek için harekete geçti. Gelen son haberlere göre; Twitter, kimliğini doğrulayan herkese ünlü mavi tik onayını vermeye hazırlanıyor. Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in Twitter üzerinde onaylı profil olmak isteyen kullanıcılar isimlerinin yanına onaylanmış hesap işareti alabilecek.

Mikro blog sitesi Twitter’dan yeni haberler var. Artık dileyen kullanıcılar onaylanmış hesap işareti olan “mavi tik” alabilecek. Katıldığı bir canlı yayında Twitter kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Jack Dorsey, daha fazla kullanıcının onaylanmış hesaba sahip olmasını istediğini söyledi. Twitter CEO’su, daha önce “bozuk” olduğunu kabul ettiği onay sistemine dair yeni bir strateji belirlediklerini açıkladı.

Canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden katıldığı canlı yayında Twitter’la özdeşleşen mavi tik yani onaylı hesap özelliği hakkında konuşan Dorsey açıklamasında Twitter’ın mavi tık yani onaylı hesapların onay sürecinde bir sorunun olduğunu kabul etti. Dorsey kısa süre içinde Twitter’da yapılacak olan değişiklikle birlikte Mavi Tik sahibi olmak isteyen kullanıcıların kısa bir sürede mavi tik yani onaylanmış hesap profiline sahip olacaklarını belirtti.

Jack Dorsey açıklamasında “Onaylanmış hesapların onay sürecinde bir sorun olduğunu kabul ediyoruz. Niyetimiz herkesin “onaylanmış hesaba” sahip olmasını sağlamak. Twitter üzerinde kullanıcıların onaylanmış hesap etiketini alabilmeleri içinde sadece kullanıcıların kimlikleri hakkında biraz daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacağız. Kullanıcılarımız bu bilgileri sağladığında onaylanmış hesap sahibi olacaklar.” dedi.

Twitter’ın ürün müdürü David Gasca’nın açıklamasına göre mavi tik uygulamasının öncelikli hedefinin kullanıcıların kimliğini doğrulamak olduğunu ancak sonrasında mavi tikin amacından saparak bir tür statü sahibi olduğunun algılanmasına neden olduğunu ve bu yanlış anlaşılmadan da kendilerinin rahatsız olduklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma

Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma

22 Şubat 2019, Büyükkonuk-Kaplıca yolunda buzlanma için yorumlar kapalı
Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!

Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!

22 Şubat 2019, Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası! için yorumlar kapalı
Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı

Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı

22 Şubat 2019, Çin, dünyanın yapay zekalı ilk kadın haber sunucusunu tanıttı için yorumlar kapalı
Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde

Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde

22 Şubat 2019, Dünya Böcekleri Feci Bir Çöküşün Eşiğinde için yorumlar kapalı
LC Waikiki soruşturması sürüyor

LC Waikiki soruşturması sürüyor

22 Şubat 2019, LC Waikiki soruşturması sürüyor için yorumlar kapalı
Önceki yazıyı okuyun:
Uzun zamandır beklenen özellik sonunda WhatsApp’a geldi! İşte ayrıntılar…

WhatsApp, uygulamalarını güncelleyen ve beta sürümlerini paylaşan şeffaf bir şirket olma özelliğinde. Bu şekilde kullanıcıları da yeni özellikleri önceden deneyimliyor...

Kapat