UBP Genel Başkanı ve Başbakan Tatar İskele’de bayram tebriklerini kabul etti

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Tatar İskele’de bayram tebriklerini kabul etti


Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar bugün İskele’de de partilileri ve vatandaşlarla bir araya gelerek bayram tebrikini kabul etti.

Başbakan Tatar ziyarette yaptığı konuşmada, Milli Savunma bakanı Hulusi Akar’ın ülkeye yatığı temaslara ve buradaki açıklamalarına değinerek, yapılan açıklamaların Kıbrıs Türkünün yüreğine su serptiğini söyledi.

Başbakan Ersin Tatar partisinin İskele İlçe Binasında vatandaşlarla ve partilileriyle bir araya gelerek bayram tebrikini kabul etti.

İlginin oldukça yoğun olduğu bayramlaşanın ardından BRT’ye konuşan Başbakan Ersin Tatar, partisinin her bayram geleneksel olarak partilileri ve vatandaşlarla bir araya geldiğini ve bayramlaştığını söyledi.

Geleneklere göre bayramlarda küskünlerin barıştığını ve dargınlıkların son bulduğunu kaydeden Tatar, herkesin bayramını kutladı.

Konuşmasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ülkeye yaptığı ziyarete değinen Başbakan Tatar, “ Çok önemli Kıbrıs konusunda gelişmeler de olmuştur sayın Milli savunma Bakanımız, sayın komutanlarımız genel kurmay başkanlarımız ve diğer kuvvet komutanlarımızla birlikte hep birlikte Erenköy direnişini anma törenine katıldık, bilare önemli temaslar yaptılar ve dün Hala Sultan camiinde bayram namazından sonra adadan ayrıldılar ama yaptıkları açıklamalar gerçekten yüreğimize su serpmiştir, dolayı ile Sayın Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’a çok teşekkür ediyoruz.

Kıbrıs konusunda yaptıkları bu açıklamalar ile Kıbrıs Türkünün yüreğine su serpmiştir” dedi.

Başbakan Tatar, söz konusu ziyarette Türkiye’nin garantörlük haklarını sonuna kadar kullanacağının vurgulandığını ifade ederek ziyarette ayrıca gerek Kıbrıs Türk halkının gerekse Türkiye Cumhuriyetinin, Doğu Akdeniz de hak ve çıkarlarını korunması için kararlılığın da devam edileceğini dile getirildiğini söyledi.

İskele bölgesinin son yıllarda öne çıktığını da kaydeden Başbakan Tatar, şu anda bir emirnamenin gündemde olduğunu dile getirdi.

Başbakan Tatar, “mimar arkadaşım Ersan Saner’in başkanlığındaki komite olayı yakından izliyor. Çünkü doğrudur bizde çevreye gerçekten bu değerli topraklara sahip çıkmak adına bazı hassasiyetleri korumak durumundayız ancak bu için de bir de ekonomik yönü vardır. O dengede bu işi yönetip en iyi şekilde burada yaşayanlara ve tabi ki yatırımı olanlara en iyi şekilde yönetilmesi gerekir.” diyerek konuşmasını tamamladı.

(BRT)Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tesekurler hepimizin.bayrami.kutlu.ve.huzurlu.geçsin. Insallah: Yorumunuz
2019-08-11 08:12:07
İsminiz: Yorumunuz
2019-07-24 12:44:02
2019-05-08 18:31:46