Üstel, Gazimağusa Limanında… - Kıbrıs Web Haber

Üstel, Gazimağusa Limanında…

Üstel, Gazimağusa Limanında…

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün Gazimağusa Limanı’nı ziyaret eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, 2017 yılında yarısı yıkılan ve bugüne kadar tamir edilmeyen Gazimağusa Limanı’ndaki ahşap iskelenin tamiratı için gerekli girişimleri başlattı.

Bakan Ünal Üstel, balıkçı tekneleri, gezi ve özel teknelerin bağlandığı iskelenin yıkılması nedeniyle üç yıldır yaşanılan mağduriyetin giderilmesi adına, tekne sahiplerinin çağrılarına karşılık, dün Gazimağusa Limanına gitti.

ÜSTEL: “BUGÜNE KADAR TAMİR EDİLMEMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Yaşanılan mağduriyet konusunda tekne sahiplerinden bilgi alan Üstel, yıkılan iskeleye geçici çözüm olarak konulan dubaların yarattığı tehlikeyi yerinde inceledi.

Tekne sahipleri, kendilerinin yanında, gezi teknelerinin turlarına katılacak turistlerin de çürümeye yüz tutmuş dubaların üzerinden geçmek zorunda kaldığını, geçmişte bu nedenle yaralanmaların da yaşandığı anlatarak, Bakan Üstel’den bu soruna çare bulmasını istedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Üstel, yıkılan iskelenin bugüne kadar tamir edilmemesinin kabul edilemez olduğunu, yaşanılan mağduriyetin mümkün olan en erken zamanda giderileceğini ifade etti.  

DAİRE ZİYARETLERİ…

Bakan Ünal Üstel daha sonra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bazı dairelerin Gazimağusa şubelerini ziyaret ederek, yetkililerden projeler ile eksiklikler konusunda bilgi aldı ve şubelerin taleplerini dinledi. 

Üstel, ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Liman İşçileri Şirketi yetkilileri, Limanlar Dairesi Müdürlüğü, Gazimağusa Liman Başkanlığı, Karayolları Dairesi ile Planlama ve İnşaat Dairesi Gazimağusa şubelerinin yetkilileriyle görüştü.

Üstel, görüşmeler sırasında eksikliklerin giderilmesi için bakanlık olarak gerekli çalışmaların yapılacağını yetkililere aktardı.

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Mezunum Satiyorum Kıbrıs
Herkese Açık grup · 12.220 üye
 

Gruba Katıl

 

Mezunum Satiyorum Kıbrıs grubunda 2.el eşya ve kiralık daire bulabilirsiniz.. Eşyalarınızı da satabilirsiniz…. Grupta işletmelerin , ticari amaçlı p…
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMNevşehir araç kiralama Nevşehir evden eve nakliyat Çıldır evden eve nakliyat Damal evden eve nakliyat Göle evden eve nakliyat Hanak evden eve nakliyat Posof evden eve nakliyat