• DOLAR
  9,2653
  %0,58
 • EURO
  10,8037
  %0,50
 • ALTIN
  531,40
  %0,68
 • BIST
  1.433
  %0,01
YDP GENEL SEKRETERİ ZAROĞLU “AVRUPA BİRLİĞİ BİR HRİSTİYAN TOPLULUĞUDUR”

YDP GENEL SEKRETERİ ZAROĞLU “AVRUPA BİRLİĞİ BİR HRİSTİYAN TOPLULUĞUDUR”

Türkiye’nin Bakanlarının Hollanda’da karşılaştığı kötü muameleye tepki gösteren Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, Avrupa Birliğinin (AB) Hristiyan bir topluluk olduğuna dikkat çekti,

bu tip hareketlerin AB ülkelerinin genel görüşü ve tutumu olduğunu savundu. Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarının son günlerde Hollanda’da yaşadığı olaylar Krizi beraberinde getirirken,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti siyasetinden de tepki mesajları yükselmeye başladı. YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Avrupanın hiç bir zaman Müslüman- Türk realitesini kabul etmediğini, Türkiye’nin hiç bir zaman büyümesini istemediğini vurguladı. Zaroğlu açıklamasında TC. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın konuşmacı olarak katılacağı programın “otopark yetersiz” gibi bir gerekçeyle iptal edilmesi ile başlayan sürecin, Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşmasının engellenmesi ile devam ettiğini, ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan Kaya’nın çirkin davranışlara maruz kalmasıyla tansiyonun yükseldiğini ifade ederek AB hakkında sert açıklama yaptı.

Zarıoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Avrupa Birliğinin bir Hristiyan topluluğu oluşu ve bu birliğin içerisindeki ülkelerin bizler hakkındaki olumsuz genel görüşü ve tutumunun hiç bir zaman değişmeyeceğidir.. Her daim İnsan haklarından, eşitlikten, demokrasiden, adaletten ve özgürlükten dem vuran bu zihniyet, bu kavramları sadece kendi çizdikleri çemberin içinde kalan insanlar için önemsemekle kalmayıp bu çember dışında kalanlara tam tersini ”adi bir tutum” ile reva görmekten zerre-i Miske utanç duymamaktadır.. Zira mevzu bahis olan Bu ülkeler, bahsettiğimizin aksine insanlıktan taraf çekmiş olsaydılar, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bin bir zorlukla sahip çıktığı, insanlığın şefkatli ellerine muhtaç olan mülteci kardeşlerimizi sınır kapılarından kovmazlardı.” Türkiye’nin Bakanlarının karşılaştıkları tutumların kabul edilemez olduğunu dile getiren Zaroğlu Viyana sözleşmesine atıfta bulunarak, diplomatların görevli bulundukları ülkelerdeki diplomatik ilişkilerini ayrıcalıklarını, ve dokunulmazlıklarını belirleyen bu sözleşmeye rağmen bu davranışların sergilendiğini belirtti ve izah istedi. Zaroğlu, Hollanda’nın ikili davrandığına işaret ederek, Türkiye’nin yöneticilerini vatandaşları ile buluşmasına engel olunurken, bebek katili bir örgüt olan PKK’nın sokaklarda çadır kurmasına, gösteri yapmasına izin verilmesine anlam veremediğini döyledi.

Ey Tarihten ders çıkartmayan Ahlaksızlar ! Hollanda’nın gösterdiği tavrı kınayan Zaroğlu, bu duruma sessiz kalan diğer ülkelere de atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Bombalar patlattınız olmadı, Kardeşi kardeşe kırdırmaya çalıştınız, yapamadınız, Darbeler denediniz amacınıza ulaşamadınız, Şimdi de Türkiye’nin Bakanlarını ülkeye sokmayarak mı intikam alıyorsunuz? Kötü sözlerimin muhattabının, çiğnenen uluslararası hukuka sessiz kalan tüm ülkelerin yöneticilerinin olduğunu belirtir, özlenen ”Esas Günün” yüce milletimize yakınlığı inancına vurgu yaparım.. Bu bilinç ve inançla, Ekseriyetle ünlü İNEKLERİ ile tanınan Hollanda’nın yaptığı hukuksuzluğu kınıyor, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti

8 Mayıs 2021, Haspolat’ta ölümlü kaza! 22 yaşında genç hayatı kaybetti için yorumlar kapalı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti

30 Mayıs 2021, Fransa Cumhurbaşkanı Macron Güney Afrika’yı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Küçük Kaymaklı’da intihar

Küçük Kaymaklı’da intihar

3 Haziran 2021, Küçük Kaymaklı’da intihar için yorumlar kapalı
Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor

6 Haziran 2021, Kuraklık tehlikesi altındaki Tuz Gölü küçülüyor için yorumlar kapalı
4 buçuk yıl hapis cezası

4 buçuk yıl hapis cezası

1 Haziran 2021, 4 buçuk yıl hapis cezası için yorumlar kapalı

altes bett entsorgen