Yıldırım ile Leblebicioğlu birer yıl hapis yatacak

Yıldırım ile Leblebicioğlu birer yıl hapis yatacak

Uyuş turucu suçundan yargılanan Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün, aleyhindeki dava karara bağlandı

Girne’de 2018 yılının Kasım ayında düzenlenen operasyonda sentetik cannabionid ile yakalanan Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Sanıklardan Kamil Yıldırım ile Erdal Leblebicioğlu hapse mahkûm edilirken, Nurullah Kemal Akgün denetimli serbestlikten yararlandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumundaYargıç mahkeme heyetinin vermiş olduğu kararı Kıdemli Yargıç Kır açıkladı.

Kır, üç sanığın tasarrufunda da 3 gram uyuş turucu madde bulunduğunu, Kamil Yıldırım ile Erdal Leblebicioğlu’nun benzer suçlardan askıda davası olduğunu, sanık Nurullah Kemal Akgün’ün ise sabıkasız olduğunu belirtti. Kır, sanıklardan sadece Akgün’ün denetimli serbestlikten yararlanmak istediğini beyan ettiğini, diğer iki sanığın ise böyle bir talepte bulunmadığını söyledi. Sanık Akgün’ün talebinin değerlendirildiğini, 3 gram uyuş turucu maddeyi içmek için tasarruf ettiğini, kullanıcı olduğuna dair mahkemeye rapor sunulduğunu kaydeden Kır, sanığın talebinin kabul edildiğini açıkladı. Kır, sanık Akgün’ün 1 yıl boyunca denetimli serbestliğe tabi tutulmasına karar verdiklerini belirtti. Kır, benzer suçtan Gazimağusa’da askıda davaları olan Kamil Yıldırım ile Erdal Leblebicioğlu’nun ise bu davasının da dikkate alındığını ve 1 yıl süre ile hapse mahkûm edildiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-05-08 18:31:46