DOLAR 32,8049 0.02%
EURO 35,3478 0.05%
ALTIN 2.443,78-0,02
BITCOIN 21869380.30313%
Lefkoşa
°

03:24

SABAHA KALAN SÜRE


istanbul manzara

istanbul manzara
Bayraktar cezaevine gönderildi

Bayraktar cezaevine gönderildi

ABONE OL
15 Ağustos 2018 11:22
Bayraktar cezaevine gönderildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tepebaşı’nda çalınan 70 torba yem ile ilgili tutuklanan Nafi Bayraktar ve Erhan Saruhan aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Zanlılar, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Tepebaşı’nda Hüseyin Kırmızıgil isimli kişinin yanında yem deposu sorumlusu olarak çalışan zanlı Nafi Bayraktarı’ın son üç aydır çalıştığı iş yerinin ambarından günde iki torba yemi ağaçlık bir arazide ağıl sahibi olan zanlı Erhan Saruhan’a teslim etmesiyle ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

“Sirkat” suçlamasından tutuklanan zanlılar, dün teminat maksadıyla yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, zanlı Nafi Bayraktar’ın ülkemizde yasal statüsü olmadığı için 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verirken, zanlı Erhan Saruhan’ın ise teminat karşılığında serbest kalmasına karar verdi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Çamlıbel Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Burak Gültutan’ı tanık olarak dinletti.

70 torba yem sirkat etti
Polis memuru Burak Gültutan, Tepebaşı’nda Hüseyin Kırmızıgil isimli kişinin yanında yem deposu sorumlusu olarak çalışan zanlı Nafi Bayraktarı’ın son üç aydır çalıştığı iş yerinin ambarından günde iki torba yem aldığını ve ağaçlık bir arazide ağıl sahibi olan zanlı Erhan Saruhan’a teslim ettiğinin belirlendiğini anımsattı.

Zanlı Nafi Bayraktar’ın şimdiye kadar toplam 50 kilo ağırlığında 70 adet yem torbası sirkat ettiğinin tahmin edildiğini belirten Gültutan, söz konusu zanlının gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini söyledi.

Gültutan, zanlıların tutuklu kaldığı süre içerisinde alınan ifadelere göre zanlı Erhan Saruhan’ın şimdiye kadar toplamda 28 torba yem satın aldığını tespit ettiklerini kaydetti.

Gültutan, zanlı Nafi Bayraktar’ın ülkede çalışma izinli olarak kaldığını ve işvereninin bahse konu olayın yaşanmasının ardından iznini yenilemediği için zanlının Temmuz ayından itibaren yasal bir statüsünün bulunmadığını ve kendisine kefil bulamadığını söyledi.

Zanlı Erhan Saruhan’ın ise KKTC vatandaşı olduğunu belirten Gültutan, mahkemeye zanlının kendisine kefil bulduğunu aktardı.

İddia makamı adına konuşan Savcı Mustafa Atakara ise, mahkemeden her iki zanlının birbirinden ayrı olarak teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı Nafi Bayraktar’ın yasal statüsünün bulunmadığını ve bu bağlamda ileride yargılanmadan kaçma ihtimalinin olduğuna dikkat çekerek, zanlının ileride davaları görüşülünceye kadar 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Süleymanoğlu, zanlı Erhan Saruhan’ın ise durumunun farklı olduğunu belirterek, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp 3 bin TL’lik nakdi olmak üzere KKTC vatandaşı bir kişinin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.