DOLAR 32,5589 0.16%
EURO 35,0519 0.17%
ALTIN 2.454,210,90
BITCOIN 21440570.85054%
Lefkoşa
°

13:11

ÖĞLEYE KALAN SÜRE


istanbul manzara

istanbul manzara
TDP PM “TDP Dışında 26 Vekil Sayısına Ulaşılırsa Bu Oluşumda Yer Almayacağız”
  • Kibris Web Haber
  • Gündem
  • TDP PM “TDP Dışında 26 Vekil Sayısına Ulaşılırsa Bu Oluşumda Yer Almayacağız”

TDP PM “TDP Dışında 26 Vekil Sayısına Ulaşılırsa Bu Oluşumda Yer Almayacağız”

ABONE OL
26 Kasım 2020 10:38
TDP PM “TDP Dışında 26 Vekil Sayısına Ulaşılırsa Bu Oluşumda Yer Almayacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplumcu Demokrasi Partisi Parti Meclisi son dönemde ülkede yaşanan hükümet boşluğu, hükümet kurma çalışmaları ve bu çerçevede yapılan ziyaretleri değerlendirdi.

TDP Parti Meclisi toplantısı sonrası yapılan açıklamada, TDP’nin toplumun iradesine sahip çıkacak, insanların temel ihtiyaçlarına karşılık verecek bir yapı için kendi ayakları üzerinde duracak olanakları yaratacak olası bir oluşumda sorumluluk almaya hazır olduğu ifade edildi.

TDP dışında oluşacak 26 ve üzeri sayıya sahip bir oluşumda ise TDP’nin yer almayacağı kaydedildi…

TDP Parti Meclisi’nde alınan kararlar şöyle açıklandı:

“Yapılan değerlendirmede öncelikle, son dönemde toplumun en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayacak organizasyonu oluşturamayan, aynı zamanda halkın iradesi ve demokrasisini güvence altına alamayan bir yapı ile ülkenin bugünkü kaosa sürüklendiği ortaya konmuştur.

Bu gibi yönetimlerin tekrarı ise ciddi bir toplumsal özgüven kaybının yaşanmasına sebep olmakta, bununla birlikte ‘biz yapamayız’ tutumu bu durumu güçlendirmekte ve bu da demokrasimizi müdahaleye daha açık bir duruma getirmektedir.

Bu çerçevede bugün en temel ihtiyacın, hem toplumun iradesine sahip çıkacak, hem de insanlarımızın temel ihtiyaçlarına karşılık verecek bir yapı olduğu ortaya çıkmaktadır. TDP bu prensipler doğrultusunda oluşacak ve toplumun özgüveni ile kendi ayakları üzerinde duracak olanakları yaratacak olası bir yapıda sorumluluk almaya hazırdır.

Bu şartları oluşturacak prensip ve adımlar Parti Meclisi tarafından belirlenmiş ve bu çerçevede tarafımıza gelecek olası ve gerçekçi bir koalisyon teklifi durumunda, belirlenen prensipler doğrultusunda bunu görüşmek üzere Genel Başkan ve MYK’ya yetki verilmiştir.

Bununla birlikte mevcut aritmetik değerlendirildiğinde, TDP dışında oluşacak 26 ve üzeri sayıya sahip bir oluşumda, TDP’nin yer almayacağı da karara bağlanmıştır.

TDP bugüne değin laik, demokratik, çağdaş, temel hak ve özgürlükleri merkezine alan, kendi stratejik kurumlarının özelleşmesine karşı duran, Kıbrıs konusunda çözüm perspektifini önde tutan bir siyaset sürdürmüştür. Bu hassasiyetleri içerecek yapılanmayı her fırsatta zorlayacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.