DOLAR 32,8590 0.25%
EURO 35,2082 0.32%
ALTIN 2.450,88-0,27
BITCOIN 2163757-0.66886%
Lefkoşa
°

17:10

İKİNDİYE KALAN SÜRE


istanbul manzara

istanbul manzara
KAMUOYUNA DUYURULUR

KAMUOYUNA DUYURULUR

ABONE OL
3 Mart 2021 15:47
KAMUOYUNA DUYURULUR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıbrısın Kuzeyinde yaşayıp uzun yıllardır Güneyde çalışarak hayatını ve ailesinin geçimini idame ettiren biz çalışanlar özellikle son 1 yıl içinde tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgını nedeniyle çok zor bir süreç içine girmiş ve büyük mağduriyetler yaşamaya başlamıştık.

Birlikte daha güçlü olabilme adına Ekim 2020 tarihinde sadece bizlere ait olmasını istediğimiz sadece bizim sesimizi daha güçlü duyurabilmemiz adına GÜNEY KIBRISTA ÇALIŞANLAR DERNEĞİ adı altındaki derneğimizi büyük uğraşlar sonunda 25 Aralık 2020 tarihinde resmi olarak kurmuş ve bu tarihten itibaren mücadelemize Dernek sıfatı ile devam etmiş ve herkesin de malumu olan son 3 aylık süreçte de bizler için alınan eşitsiz kararlar karşısında büyük bir mücadele örneği göstererek 22 Şubatta tekrardan tüm arkadaşlarımızın işlerine kavuşmasının yolunu sağlamış olmakla birlikte gerek Hükümet kanadı gerekse tüm kurum ve kuruluşlarda Derneğimiz kabul ve itibar görmeye başlamıştır.

Bizler bundan sonraki süreçte bizlere karşı Kuzeyde ve Güneyde oluşabilecek olumsuzluklara karşı tüm arkadaşlarımızla birlikte mücadele gücünü artırmak adına derneğimizin çatısı altında toplanmaya başlamış bulunmaktayız. Bizler hakkında daha öncede bazı basın organlarında aslı astarı olmayan ve tüm kitlemizi zan altında bırakan SENDİKA altında birleşme kararı aldığımızı önceden de yine basın yolu ile gerekçeleri ile yalanlamış ve yine burdan bugün basında çıkan ayni içerikli bir haber sonrasında da tekrardan açıklama yapmamıza sebep olmuştur. Burdan son kez duyuruyoruz ki biz Güney kıbrısta Çalışanlar Derneği üyeleri ve yönetimi olarak Kuzeyde hiç bir sendika çatısı altına girmeyeceğiz .

Bizler zaten güneydeki sendikalarda sendika üyesi olmamız nedeni ile Kuzeydeki sendikaların bizlere bir avantaj veya dezavantaj sağlayabileceğine kanaat getirmemekteyiz.
Daha öncede dediğimiz gibi tüm sendikal platformlara saygımız olmakla birlikte onlardan da kurulmuş olan GÜNEY KIBRISTA ÇALIŞANLARIN her platformda sesi durumuna gelen derneğimize da saygı duymalarını rica ederiz.
Burdan bir kez daha tüm Güneyde çalışan arkadaşlarımıza derneklerine sahip çıktıkları için teşekkür ederiz. Aramıza her gün katılarak ailemizin büyüyerek güçlenmesine katkı koyan ve koyacak olan tün Güney çalışanı arkadaşlarımız, şimdiden hoşgeldiniz sefa getirdiniz

TEK YÜREK TEK GÜÇ
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

G.K.Ç Derneği
Yön. Kurulu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.